Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Péntek hajnalban elindult a Csíksomlyó Expressz és a Székely Gyors a csíksomlyói búcsúba a budapesti Keleti pályaudvarról – tájékoztatta Petrus György, az utazást szervező Kárpáteurópa Utazási Iroda vezetője az MTI-t.
2022. június 03., 08:232022. június 03., 08:23
2022. június 03., 10:492022. június 03., 10:49
A Csíksomlyó Expressz Szombathelyről indult éjfél után, majd Sopron, Kapuvár, Csorna, Győr, Komárom, Tatabánya érintésével érkezett a budapesti Keleti pályaudvarra. Itt a Csíksomlyó Expresszt összekapcsolták a Székely Gyorssal, és a két vonat együtt indult Erdélybe.
A pénteki utazás után a zarándoklat fő programja szombaton a csíksomlyói búcsúi szentmise a Mária-kegyhelyen. A zarándokok vasárnap a vonattal Gyimesbe, az ezeréves határhoz mennek, majd részt vesznek a Pünkösdi Forgatag elnevezésű magyar-székely találkozón.
A két vonaton – az előző évekhez hasonlóan – 1100 zarándok utazik. A vonatot a Tamási Áron-emlékév alkalmából a 125 éve született Kossuth-díjas író portréjával díszített mozdony húzza.
A Kárpáteurópa Utazási Iroda mellett a Misszió Tours utazási iroda is szervezett vonatos zarándoklatokat a csíksomlyói búcsúba. A Boldogasszony zarándokvonat már csütörtökön útnak indult, péntek délután pedig elindul Budapestről a Misszió zarándokvonat is, Böjte Csaba ferences szerzetes lelkivezetésével.
Egy 14 éves fiú megerőszakolása miatt vádat emelt az ügyészség a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajos ellen.
Kedden este tűz ütött ki egy székelyudvarhelyi autószerelő műhelyben, a tulajdonost jelentős kár érte, a tűzesetben szinte teljesen megsemmisült a műhely. Most a közösség összefogására van szüksége az újrakezdéshez.
Az elektronikus pénztárgépet használó kereskedők és szolgáltatók kártyás fizetéskor csak akkor kötelesek nyugtát nyomtatni, ha az ügyfelek ezt kérik – pontosított csütörtökön az Országos Adóhatóság (ANAF).
A Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék is elutasította Székelyudvarhely fellebbezését, ezzel jogerőssé vált az a korábbi ítélet, miszerint a volt önkormányzati képviselők nem felelősek az Udvarhelyi Média Kft. kapcsán a várost ért kárért.
Családi ház vált a lángok martalékává szerdán este Kászonújfaluban, a hatalmas kárral maradt család részére gyűjtést szerveztek.
Pénteken mutatják be a romániai mozikban a Nemzeti Filmintézet támogatásával készített Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet, a 2024-es év legjobban várt romantikus, zenés magyar filmvígjátékát – adja hírül a Taylor Projects Kft.
Fogadóórát tart a nép ügyvédje Csíkszeredában január 22-én, szerdán, a megyeháza 14-es termében, délelőtt fél 11 és délután 2 óra között.
Marcel Ciolacu csütörtökön bejelentette, hogy a kormány május 4-re tűzi ki az elnökválasztás első fordulójának időpontját.
Tavaly novemberben októberhez képest 120 lejjel (2,3 százalékkal) 5388 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A sípálya megnyitásával egyidőben működésbe helyezik a sorompóval ellátott okos-parkolórendszert is, amelynek segítségével a Sugásfürdőre tartó gépjárművezetők időben értesülhetnek az üdülőtelep éppen szabad parkolóhelyeinek számáról.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://szekelyhon.ro/template/szekelyhon_new/images/dropdown.svg)