
Várhatóan ismét sokan kerülnek fel a hagyományosnak számító csoportképre. Archív
Fotó: Beliczay László
Idén a világjárvány előtti időszakhoz hasonlóan, újra korlátozás nélkül kerül sor az Ezer Székely Leány napja rendezvényre július 1–2. között. Az eseménynek ez alkalommal is a Csíksomlyói hegynyereg ad otthont – adják hírül a szervezők.
2022. június 20., 13:552022. június 20., 13:55
2022. június 20., 14:532022. június 20., 14:53
Mint a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatójukban írják, a kulturális örökség ápolásának közösségépítő rendezvénye idén 91 éves. A szervezők idén is arra biztatják a résztvevőket, hogy
A rendezvénysorozat programja július első péntekjén, 17 órától kezdődik a Pozsonyi csatára való megemlékezéssel Csíkcsomortánban, a Kárpátok Őre emlékműnél. Ezt követően, 18 órától
Szombaton délelőtt 10 órától gyülekező lesz a Csíksomlyói nyeregben, 11 órától szentmise kezdődik, 12 órától pedig az ünnepi köszöntőbeszédeket hallgathatják meg a résztvevők. Fél egytől hagyományőrző néptánccsoportok előadásai kezdődnek, két órától pedig a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes, a Bekecs Néptáncszínház, az Alba Regia Táncegyüttes, valamint az Aranyszalma Néptáncegyüttes előadása szórakoztatja a résztvevőket.
Délután háromtól ismét a hagyományőrző néptánccsoportok előadásaié lesz a főszerep, négy órától pedig közös játék és tánc veszi kezdetét. Ekkor készül majd el a közös fotó is a népviseletbe öltözöttekkel, majd
Öt órától ismét hagyományőrző néptánccsoportok előadásai teszik emelkedettebbé a hangulatot.
A fentiekben felsoroltak mellett délelőtt 11 és délután 6 óra között kézműves kiállítás és vásár, valamint mesterségbemutatók is lesznek.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
Személyszállító busz balesetezett kedden a Maros megyei Mezősályin. A jármű hat utasa közül három kiskorút kórházba kellett szállítani.
Gyengült kedden a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,2556 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 0,67 banis (0,12 százalékos) emelkedést jelent a legutóbbi banki napon közölt 5,2489 lejhez képest.
Több mint 260 bírságot szabtak ki, 15 jogosítványt vontak be és 77 esethez vonultak ki a rendőrök Hargita megyében a hosszú hétvége alatt, miközben fokozott közúti ellenőrzéseket tartottak.
szóljon hozzá!