
Valamennyi marosvásárhelyi újszülött szülei jogosultak az 1000 lejes támogatásra. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Egy korábbi, 2019-ben hozott határozatot módosított csütörtöki ülésén a marosvásárhelyi önkormányzat az RMDSZ-frakció kezdeményezésére, a Marosvásárhelyen született csecsemők anyagi támogatásával kapcsolatban. Az új határozat szerint a korábbi kritériumrendszert megváltoztatták, és minden újszülött megkapja a támogatást, akinek szülei marosvásárhelyiek, viszont az összeget az előzőnek a felére csökkentették, így már csak ezer lejt lehet kapni.
2022. június 30., 17:422022. június 30., 17:42
2022. június 30., 17:422022. június 30., 17:42
Valamennyi újszülött, akinek szülei marosvásárhelyi lakcímmel rendelkeznek,
A előző határozat szerint csak azok voltak jogosultak az anyagi segítségre, akik Marosvásárhely valamelyik szülészetén jöttek a világra, illetve akiknek a szülei legkevesebb egyéves munkaszerződéssel rendelkeznek.
– mondta Kakassy Blanka városi önkormányzati képviselő, hozzátéve, hogy
Kakassy Blanka: Nem zárható ki a támogatásból, ha valakinek nincs munkahelye
Fotó: Haáz Vince
Azt a kritériumot is elfogadhatatlannak tartották, hogy marosvásárhelyi szülészeten kell megszületnie a kicsinek annak érdekében, hogy a szülei megkaphassák a támogatást.
– magyarázta az önkormányzati képviselő, aki a Székelyhonnak elmondta, közvitát is szerveztek és civil szervezetekkel is egyeztettek, mielőtt módosították volna a határozattervezetet, amelyet elfogadott a helyi tanács és amely az előző határozat megsemmisítését is kimondja.
Amíg az új határozat érvénybe lép, a régi szerint lehet kérni a támogatást, vagy ha az illető nem felel meg a követelményeknek, akkor hatvan napja van, hogy az új szerint igényelje az 1000 lejes juttatást. A pénzt elektronikus kártyán kapják meg, amelyet levásárolhatnak.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
szóljon hozzá!