
Két héten belül minden jogosult megkaphatja a tavalyi szubvenciót. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nagyjából huszonötezer gazdának utalta ki a tavalyi évi területalapú és agrár-környezetgazdálkodási támogatást a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA), így még hozzávetőlegesen ezer pályázónak kell megkapnia a szubvenciót. Ettől függetlenül már várják az idei támogatásigénylőket az intézménynél.
2021. március 02., 22:052021. március 02., 22:05
Még ezer gazdának kell kiutalják a tavalyi évre vonatkozó területalapú és agrár-környezetgazdálkodási támogatást, az összesen 26 ezer igénylőből – tudtuk meg Haschi Andrástól, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) vezetőjétől. Mint mondta, az elmúlt időszakban műholdas ellenőrzéseket végeztek a területeken, ezen felvételek tisztázása miatt húzódott el a kifizetés. Az igazgató reményét fejezte ki, hogy most már két héten belül minden jogosult meg fogja kapni a neki járó összeget. Arra is kitért, hogy az előző évekhez hasonlóan, most is voltak olyanok az igénylők között, akiktől meg kellett vonják a támogatást.
Haschi András rámutatott, valóban segítik a hasonló támogatások a gazdákat, érezhető is, hogy évről évre fejlődnek a kisgazdaságok. A vetőmagok megvásárlása és a termelés költségei mellett rendszerint újabb mezőgazdasági gépek és felszerelések beszerzésébe fektetik a támogatásként kapott pénzt a gazdák. Ennek köszönhetően technológiai szempontból is egyre felkészültebbek a termelők.
Hétfőn elkezdődött az idei évre vonatkozó mezőgazdasági és állattenyésztési támogatások igénylésének időszaka – közölte az APIA vezetője. Összesen huszonhatezer gazda jelentkezésére számítanak a május 17-ei határidőig. A tisztségviselő korábban azt nyilatkozta lapunknak, hogy a járványügyi helyzet miatt egyszerűsített ügyintézésre törekszenek, de nagy változások nem lesznek az igényléseket illetően.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!