
Megszólaltatják Csíkszeredában az újonnan vásárolt zongorát
Fotó: Sándor Csilla
Noha a kora téli időjárás sokakat otthon marasztásra sarkall, mi tudunk ajánlani egy kompromisszumot: válasszanak fűtött helyiségben zajló programokat, ugyanis ezekből bőven tudunk a figyelmükbe ajánlani. Kivétel a jégcsarnok és a sportpályák, de ott valami más fűt...
2017. november 03., 17:292017. november 03., 17:29
2017. november 03., 17:322017. november 03., 17:32

Petrof márkájú, új koncertzongorát vásárolt múlt hónapban Csíkszereda önkormányzata. A hangszert egy hangverseny-sorozaton mutatják be a csíkszeredai közönségnek, az Őszi zongoraestek pénteken kezdődik.

Csíki képzőművészek STUDIO9 elnevezésű csoportjának nyílt kiállítása csütörtök este Csíkszeredában, a Csíki Székely Múzeum Kossuth utcai galériájában.

Árpád-házi Szent Imrére emlékezik vasárnap a katolikus egyház. Ebből az alkalomból a hétvégén búcsús szentmisét tartanak Csíkszentimrén és Hidegségen is.

November elején ismét vetítik a Kincsem című filmet a Csíki Moziban, emellett pedig egy izgalmas pszicho-thriller is műsora kerül – tették közzé a Filmszereda Facebook-oldalán.

Menyasszonytánc címmel klezmer musical előadással vendégszerepel Csíkszeredában a Csongrádi Színtársulat november 3-án, péntek este hét órakor a Szakszervezetek Művelődési Házában.

Hargita megye egyetlen vállalkozói inkubátorháza, a harmincegy kezdő vállalkozásnak kreatív környezetet biztosító Hargita Business Center november 3–5. között megrendezi az Innováció&Inkubáció Udvarhelyszéken című nyitókonferenciáját.

Tizennegyedik helyszínére érkezett Ábrám Zoltán hitéletről, kereszténységről, templomokról, úrasztalokról, temetőkről szóló fényképkiállítása.
Sport

Hargita megyei derbit rendeznek szombaton a labdarúgó 3. Liga 11. fordulójában, délután 2 órakor az FK Csíkszereda fogadja a Székelyudvarhelyi FC-t.

Ha folytatni tudja a legutóbbi hazai mérkőzéseken mutatott játékát a Csíkszeredai Sportklub, a Fradi és a Titánok elleni pénteki és szombati hazai összecsapások után a kék-fehérek az élmezőny közelében maradhatnak.

Călărași csapatával zárja a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának odavágó-sorozatát a Futsal Klub Székelyudvarhely. A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban.

Nemzetközi fallabda (squash) versenyt rendez Hargita Megye Tanácsa november 2–5. között Csíktaplocán. A Transylvania Tennis&Squash Klubbal közösen szervezett vetélkedőre magyarországi és romániai versenyzőket várnak.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!