
Megvolt a visszaosztás, el is osztották, hogy mi mire megy ebből az összegből. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
A hozzáadottérték-adóból visszaosztott összegek felosztásából Maros megye 5 millió lejben részesült. Ebből 4,691 millió lej a Szociális és Gyermekjogvédelmi Igazgatóságnak jutott, 12 ezer lej a tej-kifli programra, valamint 300 ezer lej jut az Inkluzív Oktatási Központoknak a tanulmányi ösztöndíjak biztosítására.
2022. december 16., 12:122022. december 16., 12:12
A 2022-es év utolsó tanácsülésén a megyei képviselők jóváhagyták a 134-es megyei út Gyulakuta – Székelyvécke – Hargita megye határa közötti szakasz tervét, aminek értelmében a 12 kilométer hosszú útszakasz felújítása 86,789 millió lejbe kerül.
Az önkormányzati képviselő-testület jóváhagyta ugyanakkor a Maros megyei közszállításra vonatkozó közbeszerzési eljárás 8 útvonalcsomagjának (összesen 68 útvonal) nyertes szolgáltatóival való szerződés megkötését.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
szóljon hozzá!