
Fotó: Barabás Orsolya
Három hónap múlva kezdődik a Föltöltő Keresztény Fesztivál Gyergyószentmiklóson, amit harmadik alkalommal rendeznek meg. Ezúttal a kísérőprogramokra, a közösségerősítésre és az ifjúságra is nagyobb hangsúlyt fektetnek a nyárindító rendezvényen.
2022. március 25., 15:442022. március 25., 15:44
2022. március 25., 17:072022. március 25., 17:07
Harmadik alkalommal szervezik meg a FeltöltŐ Keresztény Fesztivált Gyergyószentmiklóson június 24–26. között. Kántor Boglárka, a rendezvény egyik szervezője elmondta, hogy keresztény motoros találkozó is lesz, amelynek során zarándoklatokat szerveznek a résztvevőknek, megáldják a motorosokat és a járműveiket is. A motorosok május 15-éig a 0740-602-274-es telefonszámon regisztrálhatnak. Kérdőíven gyűjtötték össze a gyergyói édesanyák észrevételeit, és ennek alapján állítják össze a Gyerekfeltöltő programját, amelyre öthónapostól 13 éves korig várnak gyermekeket koncerttel, különböző foglalkozásokkal.
Tavaly nem lehetett kézműves vásárt szervezni, idén azonban várják április 1-ig a 0758-816-623-as telefonszámon vagy a www.feltolto.ro honlapon azok jelentkezését, akik a rendezvény jellegének megfelelő terméket árusítanának.
Lesznek tematikus sátrak, éjszakai fürdőzés, 15 előadás 9 magyarországi meghívottal, tanúságtételek és koncertek. Vasárnap ökumenikus istentisztelet lesz. Újdonság a Gasztróutca, amelybe főzni szerető csapatok jelentkezését várják a 0744-867-199-es telefonszámon.
A rendezvény összefogással valósul meg, a római katolikus, a református és az unitárius egyház szervezésében. Keresztes Zoltán, a Szent István templom plébánosa elmondta, a zene emeli a lelket és közelebb viszi az embereket Istenhez, és szerinte a fesztivál egy lehetőség arra, hogy elérjék azokat is, akik valamiért nem mennek be a templomba.
Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ igazgatója kihangsúlyozta,
és beszélt arról, hogy egy szabadtéri kiállítás keretében szeretnék bemutatni a fesztivál résztvevőinek Gyergyószék épített örökségét, a templomokat.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!