
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Elektronikus szociális utalványokat kaphatnak a rászorulók a 2022/63-as számú kormányhatározat rendelkezései szerint június 1. és december 31. között. Az elektronikus szociális utalvány névértéke 250 lej, kéthavonta egyszer ítélik oda, és az egyes pénzfeltöltések időpontjától számított 12 hónapon belül használható alapvető élelmiszerek vásárlására vagy étkezés biztosítására. Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának a szociális igazgatóságán lehet igényelni az utalványt.
2022. június 29., 13:002022. június 29., 13:00
2022. június 29., 15:482022. június 29., 15:48
Mint a szerkesztőségünknek is elküldött tájékoztatóban írják, a következő személyek és családok jogosultak az elektronikus szociális utalvány felvételére:
az állami nyugdíjrendszer nyugdíjasai, az ágazati nyugdíjpénztáraknál nyilvántartott nyugdíjasok és a speciális törvények alapján biztosított jogok kedvezményezettjei, akiknek a területi/ágazati nyugdíjpénztárak folyósítanak, és akiknek havi jövedelme legtöbb 1500 lej;
a súlyos, közepesen súlyos fogyatékossággal élő személyek – gyermekek és felnőttek –, akik havi jövedelme legtöbb 1500 lej;
legalább 2 eltartásban lévő gyermeket nevelő családok, amelyekben az egy családtagra jutó havi jövedelem legtöbb 600 lej;
egyszülős családok, amelyekben az egy családtagra jutó havi jövedelem legtöbb 600 lej;
azon családok, amelyek a módosított és kiegészített 2001/416-os törvény alapján jogosultak szociális támogatásra;
hajléktalanok.
Azok a személyek, akik több, az előzőekben felsorolt követelménynek is megfelelnek, csak az egyik kategória szerint válhatnak jogosultakká.
Az elektronikus szociális étkezési és melegétel utalványok csak az országos szociális intézkedésben résztvevő üzletekben és vendéglőegységekben használhatóak, személyazonossági igazolvány alapján.
A szolgáltatás értelmében nem jogosultak azok a személyek, akik
a támogatás nyújtásának időpontjában nem rendelkeznek romániai lakóhellyel, avagy nem igazolják, hogy a törvény szerint Romániában élnek,
a szabadságvesztéses büntetésüket töltő személyek,
vagy az állami/magán bentlakásos szociális szolgáltatásban részesülők.
A fentiekben az első és második alpontok szerint érintettek már regisztráltakként szerepelnek a Hargita Megye Nyugdíjpénztáránál és az Országos Kifizetési és Társadalmi Felügyeleti Ügynökségnél – ezek a személyek otthonukban, postai úton kapják meg a kártya alapú szociális utalványokat.
A hajléktalanok számára az elektronikus szociális utalvány kiosztása a szociális igazgatóságon keresztül történik. Kivételként:
(Csíkszereda, Vár tér 1. szám, 30-as iroda) hétfőtől péntekig 8.30 és 15.30 óra között. A szolgáltatásban részesüléshez kérvényt és nyilatkozatot kell benyújtani.
A hajléktalan személyek kérvénnyel és nyilatkozattal folyamodhatnak elektronikus szociális utalványért a Szociális igazgatósághoz tartozó, a Gyermek sétány 9. szám alatt található szociális központban.
Az anyagi nélkülözéssel küzdő és/vagy mélyszegénységben élő személyek anyagi támogatására vonatkozó kérés és nyilatkozat megtalálható nyomtatott formában a szociális igazgatóság székhelyén, valamint a szociális központban; elérhető ugyanakkor elektronikus formában is a városháza hivatalos oldalán a Szociális juttatások fejezet alatt.
További információk igényelhetőek személyesen a fentebb már közölt címeken, valamint telefonon a 0266-315420/241-es vagy a 283-as belső szám tárcsázásával.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!