
Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Több megyei út felújítása vagy javítása szerepel a Hargita megyei tanács idei költségvetésében a beruházások között.
2018. február 05., 17:042018. február 05., 17:04
Mint a megyei önkormányzat sajtószolgálata tájékoztatott, a második félévben a kormány által biztosított összegből
Befejezik a 123E jelzésű, Delnét Csíkpálfalvával, Csomortánnal és Csíkszeredával összekötő megyei út felújítását, és elkészülnek a 113B jelzésű, Szent Anna-tó felé vezető út kiviteli tervei is, ezt követően kezdődhet el a közel 11 kilométeres szakasz felújítása.
A Hargitafürdőre vezető 138A jelzésű út esetében, ahogy erről már beszámoltunk, a felújítás tervezése van folyamatban, a munkálatokat az év második felében kezdik el. Szintén befejezik a csicsói Olt-hidat is, ehhez egy brassói céggel írnak alá szerződést.
A nyári útkarbantartás során Csíkszéken a 125-ös megyei utat javítják Csíkszentdomokostól Balánbánya, illetve Kovácspéter irányába, akárcsak Csíkkarcfalva és Csíkszenttamás között. Hasonló munkálatok lesznek a 124-es számú úton is, Csíkvacsárcsi és Csíkszentmihály, valamint Csíkszentmihály és Szépvíz között. Csicsótól Csaracsóig a 123F jelzésű megyei úton aszfaltoznak, de a 123C jelzésű úton is dolgoznak Fitód felé, illetve Csíkszentgyörgy és Pottyond között. Csíkszentmártontól Bánkfalváig a 123B jelzésű megyei úton lesz burkolatjavítás, a Kászonokban a 121G jelzésű úton egybefüggő aszfaltréteget terítenek le – közölte a megyei tanács sajtószolgálata.
A hadsereg radarrendszere vasárnap délután egy drónt észlelt az ukrán-román folyami határ közelében. A helyzet megfigyelésére 15 óra 17 perckor felszállt két F-16-os vadászgép a borceai 86-os légibázisról.
Több mint 4,29 millió lej értékben szabott ki bírságokat és összesen 570 járművezetői engedélyt vont be a Román Rendőrség az elmúlt 24 órában, miközben több ezer járművet és személyt ellenőriztek a Blocada elnevezésű országos akció során.
Székelyföldet is eléri az országos hőhullám: Maros megyében kedd reggelig narancssárga hőségriasztás van érvényben, miközben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) augusztus 6-áig meghosszabbította a rendkívüli melegre vonatkozó előrejelzését.
Miközben Magyarországon vasárnapra teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű a Duna rekordalacsony vízállása miatt, Romániában is egyre súlyosabbá válik a helyzet.
Vasárnap hajnalban lekapcsolták a Paksi Atomerőmű utolsó előtti termelőegységét a Duna alacsony vízállása miatt. Magyar Péter szombat éjszakai bejelentése szerint vasárnap folyamán az utolsó blokkot is leállítják.
A rendőrök büntetőeljárást indítottak a pénteki câmpulungi közúti baleset ügyében, amelyben egy személy életét vesztette, 13 pedig megsérült.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
szóljon hozzá!