
A Salamon Ernő Gimnázium dísztermében vetítik a filmeket
Fotó: Pinti Attila
A Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ is évek óta bekapcsolódik az erdélyi Filmtettfeszt rendezvényeibe. Idén október 15-én két filmet vetítenek, a gyermekeknek és a felnőtteknek is kikapcsolódási lehetőséget nyújtva.
2022. október 04., 21:372022. október 04., 21:37
Idén már a 22. kiadásához érkezett a Filmtettfeszt. Gyergyószentmiklóson két filmet tekinthetnek meg az érdeklődők. „A kuflik és az akármi című animációs filmet már egészen kisgyermekeknek ajánljuk, de a felnőtteknek is kiváló szórakozás, hiszen megtudhatjuk, miért bánjunk csínján a szőrbogyókkal, mit tegyünk, ha elfurcsul az árnyékunk, hogy néz ki egy vadonatúj évszak, mire használható az odavissza-gumó, no és legfőképpen: hogy mi is az az Akármi!” – ismertette Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója. A gyerekeknek szóló film vetítése október 15-én 17 órától lesz a Salamon Ernő Gimnázium dísztermében.
A felnőttek Szabó Attila új dokumentumfilmjét nézhetik meg, ami a Méregzöld mesék folytatása. „Az Erdők nélkül nincs Erdély fajsúlyos és aktuális kérdéseket boncolgat, felhívja a figyelmet arra, hogy mennyire fontos a környezetünk megóvása” – részletezte az intézmény vezetője. A film alkotói bejárják a legsúlyosabban érintett területeket, felkeresnek kisemmizett erdőgazdákat és meggyilkolt áldozatok hozzátartozóit, ugyanakkor megkísérlik feltérképezni a téma jogi és politikai vonatkozásait is. A filmet október 15-én 19 órától vetítik a Salamon Ernő Gimnázium dísztermében.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
szóljon hozzá!