
Idén is lesznek szabadtéri filmvetítések, ezek közül új helyszín a Kissomlyó Ski sípálya, ahol a fesztivál zárófilmjét lehet majd megnézni
Fotó: Pinti Attila
Nyilvánossá vált a 6. Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál programja. A filmes rendezvény idei kiadásán 15 magyar, román és külföldi filmet láthatnak a filmrajongók, emellett színházi előadás szabadtéri filmvetítés és közönségtalálkozók is tarkítják a rendezvényt.
2022. június 09., 10:502022. június 09., 10:50
A Filmszereda hatodik kiadása június 16-án, csütörtökön Sebestény Aba: Lázadni veletek akartam színházi előadásával indul a Csíki Moziban 18 óra 30 perctől, ezt követően, 21 óra 30 perctől pedig a Mikó Várban vetítik Cristian Mungiu, Cannesban és Gyergyóditróban is bemutatott új filmjét, az R.M.N.-t, amit közönségtalálkozó követ a rendezővel.
A Filmszereda további vetítései és helyszínei:
Június 17., péntek
15.00: Zuhanás – angol-kanadai filmdráma (Csíki Mozi)
17.15: Nyughatatlanok – belga-francia-luxemburgi filmdráma (Csíki Mozi)
19.45: A beszéd – francia vígjáték (Csíki Mozi)
21.30: Így vagy tökéletes – magyar romantikus film (Gál Sándor tér)
Június 18., szombat
11.00: A kuflik és az Akármi – magyar rajzfilm (Csíki Mozi)
13.00: A legújabb testamentum – luxemburgi-francia-belga vígjáték (Csíki Mozi)
15.00: Hasadék – magyar filmdráma (Csíki Mozi)
16.45: La civil – belga-román-mexikói filmdráma (Csíki Mozi)
19.30: Merge și așa – román animációs vígjáték (Csíki Mozi)
20.45: Merge și așa – közönségtalálkozó (Csíki Mozi)
21.30: Teljesen idegenek – román vígjáték, dráma (Pacsirta sétány sportpálya)
Június 19., vasárnap
11.30: Szerdai gyerek – magyar filmdráma (Csíki Mozi)
13.30: Külön falka – magyar-szlovák filmdráma (Csíki Mozi)
15.45: Láthatás – francia dráma (Csíki Mozi)
17.30: Hol van Anne Frank? – belga-luxemburgi-francia-holland-izraeli történelmi animációs film (Csíki Mozi)
19.15: Floridai álom – amerikai dráma (Csíki Mozi)
21.30: Kilakoltatás – magyar vígjáték, dráma – Kissomlyó Ski sípálya
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!