
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
A Székelyföldi Körverseny és a Csíkszeredai Vásárnapok idején forgalomkorlátozások lépnek érvénybe a város több utcáján – tájékoztat közleményében a csíkszeredai önkormányzat.
2021. augusztus 04., 17:382021. augusztus 04., 17:38
2021. augusztus 04., 23:032021. augusztus 04., 23:03
Csütörtökön 15.50–16.20 óra között:
a taplocai körforgalom – Nagymező utca – Szék útja – Nagyrét utca – Kaufland előtti körforgalom – Temesvári sugárút – Szabadság tér szakaszon.
Pénteken 8 órától vasárnap 24 óráig:
a Mihail Sadoveanu utcának a Nicolae Bălcescu utca és Temesvári sugárút közötti szakaszán;
a Szabadság tér 2–8. szám előtti szakaszon, valamint a Mihai Eminescu utcának a Piac utca és a Szabadság tér közötti szakaszán (vagyis a Szakszervezetek Művelődési Háza melletti szakasz – Kodak sor– és a Sapientia egyetem előtti útszakasz),
a Temesvári sugárútnak a Szabadság tér és a Kőrösi Csoma Sándor utca közötti szakaszán.
Megjegyzés: ebben az időszakban a Szabadság tér 8–14. sz. közötti szakaszán mindkét irányba lehet közlekedni, illetve megnyílik az autós forgalom számára a Kossuth Lajos utcát a Gál Sándor utcával összekötő sétálóövezet is (a Nagy István Művészeti Középiskola mellett).
Továbbá szombaton:
14–14.10 óra között a Temesvári sugárút – Nagyrét utca – Taploca utca vonalán;
14.50–15 óra között a Taploca utca – Márton Áron utca – Decemberi forradalom utca – Temesvári sugárút – Vár tér – Szász Endre utca – Hóvirág utca – Brassói út vonalán;
15.50–18.10 óra között a Szentlélek utca – Hunyadi János utca – Szék útja – Márton Áron utca – Decemberi forradalom utca – Temesvári sugárút – Vár tér – Szász Endre utca – Puskaporos utca – Tudor Vladimirescu utca – Testvériség sugárút szakaszon.
A Csíkszeredai Vásárnapok sikeres lebonyolítása kérik a gépkocsi-tulajdonosokat, hogy augusztus 5–8. között hagyják szabadon az alábbi városrészek, útszakaszok közterületeit:
a Szabadság téren a Sapientia Tudományegyetem előtti részen levő parkolóhelyeket,
a Mihail Sadoveanu utcában a Sapientia Tudományegyetem mögötti parkolót, illetve a központi park menti parkolóhelyeket;
a Temesvári sugárúton (a Szabadság tér és a Kőrösi Csoma Sándor utca közötti szakaszon) levő parkolóhelyeket;
a Csíki Székely Múzeum melletti parkolót.
Az otthagyott és a rendezvényt akadályozó járműveket Csíkszereda Polgármesteri Hivatala elszállíttatja.
Három napos filmprogrammal ünneplik a Magyar film napját a Csíki Moziban április 27-30. között. A rendezvénysorozatra a belépés ingyenes lesz.
Közúti forgalomszámlálás kezdődött április 21-én országszerte, így Székelyföldön is több útszakaszon megszámolják az áthaladó járműveket meghatározott időszakokban. Az adatokat az infrastruktúra-fejlesztés tervezéséhez is felhasználják majd.
A 34. Hargita Rali autósport-verseny ideje alatt, április 24–26. között ideiglenes forgalomkorlátozásokra lehet számítani Udvarhelyszéken.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy a beruházások befejezéséhez szükséges uniós források lehívását szolgáló moratóriumról valamennyi parlamenti frakcióval tárgyalni kell.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu kedden kijelentette, hogy nem zárja ki egy technokrata miniszterelnök kinevezésének lehetőségét.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan miniszterelnök kedden kijelentette, hogy ha a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei lemondanak, akkor a megüresedett tisztségeket ideiglenesen a hivatalban maradó miniszterek veszik át.
Szakmai találkozót szerveznek az iskolaorvosok, iskolarendelőkben dolgozó egészségügyi asszisztensek, közösségi egészségügyi asszisztensek és egészségügyi közvetítők számára Csíkszeredában az Európai Oltási Hét alkalmából.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan kormányfő kedden közölte, hogy egy kisebbségi kormány működésének lehetőségeiről készül egyeztetni az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának képviselőivel.
Idén februárig a személyszállításban használt üzemanyagok és kenőanyagok ára csökkenő tendenciát mutatott az Európai Unióban (EU), márciusban azonban átlagosan 12,9 százalékos növekedés volt megfigyelhető 2025 harmadik hónapjához képest.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
szóljon hozzá!