Fotó: Pinti Attila
Megosztotta saját oldalán a csíkszeredai kórház, hogy hol van parkolási lehetőség az intézmény közelében.
2024. augusztus 08., 11:112024. augusztus 08., 11:11
2024. augusztus 08., 11:142024. augusztus 08., 11:14
Jelentős építkezések zajlanak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznál, így az intézmény közelében tilos a parkolás. A kórház vezetősége ugyanakkor több parkolási lehetőséget is megosztott a páciensekkel és hozzátartozókkal a Facebook-oldalán. Mint írják,
Kiemelik ugyanakkor, hogy a pácienst szállító hozzátartozók felmehetnek a kórházig és ott rövid ideig várakozhatnak, a főépület előtt és körül azonban parkolásra nincs lehetőség a kórház körül zajló munkálatok miatt.
Arra kérik továbbá az érintetteket, hogy a Dr. Dénes László utcában ne parkoljanak az út mindkét oldalán, ugyanis azzal nehezítik a mentők, beszállítók, autóbuszok és a többi páciens, hozzátartozó közlekedését. A munkálatok előrehaladtával, rövidesen azt az utcát is le fogják zárni a forgalom elől.
Büntetőcédulát helyeznek ki a hatóságiak a csíkszeredai kórház környékén szabálytalanul parkoló járművekre, mivel azok akadályozzák a mentőautók közlekedését – olvasható a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
2 hozzászólás