
Ha tehetjük, ne egyedül induljunk az erdőbe. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhely közeli túraövezetben, az erdei utakon egyre gyakrabban számolnak be medvével való találkozásról az odajárók. A nyár beköszöntével sokan indulnak sétálni vagy biciklizni a közeli erdőkbe, a hegyimentők azonban óvatosságra intenek mindenkit.
2022. június 05., 20:382022. június 05., 20:38
Semmiképp ne induljunk egymagunkban erdei sétára, kocogásra vagy biciklizésre – figyelmeztet Kovács Róbert, a Maros megyei hegyimentő-szolgálat vezetője, kiemelve,
A hegyimentős elmondta, amennyiben csoportosan indulunk és hangosan beszélünk, sokkal kisebb az esélye annak, hogy medvével találkozzunk, hiszen az állat időben meghallja az ember közeledtét, és van ideje visszahúzódni, eltávolodni az útból. De
Amennyiben mégis medvét látnánk, próbáljunk meg nem pánikba esni.
„Beszélni kell hozzá, lehetőleg nyugodt hangon, nem ordibálva. Emeljük fel a kezünket, érzékeltessük, hogy nincs veszélyben, lassan hátráljunk és hagyjuk el a területet. Tudom, hogy könnyű mindezt így elmondani és minden eset más és más, de
– magyarázta Kovács Róbert.
Fontos tudnivaló, hogy aki az erdőbe készül, legyen annál medveriasztó spray. „De nem a hátizsák egyik zsebében, mert akkor semmit sem ér a hirtelen előbukkanó, két lábra álló medve ellen. Legyen az övünkre felcsatolva, hogy
– magyarázta a szakember, hozzátéve, hogy ezzel a módszerrel életet lehet menteni. Fontos megjegyezni azt is, hogy az anyamedve akkor a legveszélyesebb, ha a bocsát félti, ezért ne próbáljunk a magányosnak tűnő medvebocshoz közeledni, vagy igyekezzünk ne az anyamedve és a bocs közé kerülni.
Érdeklődésünkre Kovács Róbert elmondta, munkája során több alkalommal is találkozott medvével, de az mindig elment, nem történt soha baj.
– hangsúlyozta a hegyimentős.
Javultak a hazai magyar diákok románérettségi-eredményei: míg 2024-ben országosan 68,1 százalékuk szerzett átmenőjegyet, tavaly 79,42, idén pedig már 88,15 százalékuk teljesítette sikeresen a vizsgát.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
szóljon hozzá!