
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Három forgatókönyv jöhet szóba a tanévvel kapcsolatban – közölte hétfőn Raluca Turcan miniszterelnök-helyettes.
2020. március 23., 12:142020. március 23., 12:14
2020. március 23., 13:052020. március 23., 13:05
A kormányfőhelyettes szerint a következő forgatókönyvek lehetségesek:
az első értelmében a tanítás folytatódik, és a vizsgákat megtartják az eredetileg tervezett időpontban. Turcan azonban úgy véli, ennek viszonylag csekély az esélye, mert a jelek szerint az oktatás felfüggesztését meg kell majd hosszabbítani az eredetileg bejelentett határidőn túlra;
a második elképzelés az, hogy az iskolai év tovább tart majd és – ennek megfelelően – a vizsgákat is későbbi időpontban szervezik meg;
a harmadik lehetőség pedig a tanév megismétlése.
Turcan kifejtette: a döntést „igen nehéz” meghozni, de mindenképpen figyelembe veszik majd az oktatási minisztérium elemzését is, amely azt vizsgálja, hogy mennyire hatékony a közszolgálati televízió közreműködésével elindított iskolatévé-program.
– szögezte le a miniszterelnök-helyettes.
A bukaresti tanügyminisztérium azonban nem számol a tanév befagyasztásának lehetőségével, és a tárca vezetője kizártnak tartja, hogy egy évvel elhalasszák az érettségi és kisérettségi vizsgákat. Monica Anisie oktatási miniszter hétfőn az Edupedu.ro oktatási portálnak úgy nyilatkozott, ezen a héten közli a minisztérium, hogy milyen forgatókönyvet dolgoz ki az érettségi, kisérettségi és államvizsga megtartására vonatkozóan, ha úgy alakul, hogy hosszasan elhúzódik a járványügyi intézkedések miatt kialakult sürgősségi állapot. „Arra is odafigyelünk, hogy az Európai Unió más országaiban miként kezelik a jelenlegi helyzetet az oktatási minisztériumok. A romániai szaktárca arra fekteti a hangsúlyt, hogy tovább működjön a távoktatás. Ugyanakkor arra kérünk mindenkit, hogy maradjon otthon, a diákok tanuljanak online, a szülők pedig ne vigyék sehová a gyerekeiket” – jelentette ki a miniszter.
A lovassport, a klasszikus zene és a gasztronómia találkozik szombaton Prázsmáron. A különleges eseményen Alexandru Tomescu Stradivarius-hegedűje és Alexandra Silocea Bösendorfer-zongorája is főszerepet kap.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a június 1-je és 14-e közötti kéthetes időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Csak lassan fordulunk rá az igazi nyárra.
Halálra késelt egy 50 éves férfit a saját fia hétfőn este Piatra-Neamțon, az utcán. Az apa összeszólalkozott a fiával.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
1 hozzászólás