Hirdetés
Hirdetés

Ezek a feltételei a koronavírussal kezelt betegek meglátogatásának a csíkszeredai kórházban

Már nem csak az ablakon túlról lehetséges a látogatás. Saját felelősségre, védőruha viselésével lehet bemenni a koronavírusos betegekhez a csíkszeredai kórházban •  Fotó: Veres Nándor

Már nem csak az ablakon túlról lehetséges a látogatás. Saját felelősségre, védőruha viselésével lehet bemenni a koronavírusos betegekhez a csíkszeredai kórházban

Fotó: Veres Nándor

A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, illetve csíksomlyói kórházépületben is lehetővé teszik a súlyos állapotú koronavírusos betegek látogatását, az Egészségügyi Minisztérium múlt héten megjelent rendelete értelmében – tájékoztat az egészségyügyi intézmény. A látogatás a kezelőorvos beleegyezése esetén, előzetes bejelentkezés alapján történhet meg.

Székelyhon

2021. április 16., 14:222021. április 16., 14:22

Az Egészségügyi Minisztérium rendelete értelmében, a súlyos tüneteket mutató páciens a kezelőorvos beleegyezésével, előzetes kérés esetén fogadhat egy alkalommal, egy látogatót, családjának egy tagját vagy törvényes képviselőjét.

Ez a látogatás legtöbb 15 percet tarthat, a látogatónak pedig a kórház által biztosított teljes védőfelszerelést kell viselnie, valamint be kell tartania a megelőzési szabályokat és nem vihet be semmilyen tárgyat a kórterembe

– adja hírül szerkesztőségünknek is elküldött közleményében a kórház sajtóosztálya.

Hirdetés

Mint tájékoztatnak, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a Covid-betegeket ellátó intenzív terápiás részlegen ápolt betegek hozzátartozói a kezelőorvoshoz kell forduljanak, amennyiben élni kívánnak ezzel a látogatási lehetőséggel. Az orvost az intenzív terápiás osztály telefonszámán, a 0372 661 158-as számon lehet keresni.

Amennyiben a kezelőorvos úgy ítéli meg, hogy a látogatás lehetséges, megbeszélik a hozzátartozóval a megfelelő időpontot, amikor beöltöztetik, majd bekísérik a beteghez.

Az egészségügyi személyzet a látogatás után a védőöltözet levételében is segít a hozzátartozónak.

A csíksomlyói kórházépületben működő, koronavírusos betegeket ellátó osztályokon a kórház egyik pszichológusa segít a hozzátartozóknak a látogatás lebonyolításában. Az érdeklődők naponta 8 és 15 óra között a 0742 185 661-es telefonszámon jelezhetik igényüket a látogatásra. Amennyiben a kezelőorvos úgy ítéli meg, hogy a látogatás lehetséges, naponta fél egy és fél három között van erre lehetőség. Itt is teljes védőfelszerelésre van szükség és bekísérik a hozzátartozót a beteghez.

A látogató hozzátartozóktól a kórház kér egy saját felelősségű nyilatkozatot, amelyet a helyszínen lehet kitölteni.

Az egészségügyi intézmény továbbá arról is tájékoztat, hogy a kórház koronavírusos betegek ellátására elkülönített részlegei továbbra is maximális kihasználtság mellett működnek.

Péntek reggel a koronavírusos betegek kezelésére kialakított osztályokon 62 beteget láttak el, itt összesen 68 hely van. Az az intenzív terápiás részlegen 6 pácienst ápolnak, itt 6 hely van.

A Covid-betegeket ellátó orvosok szerint a koronavírus-fertőzés miatt kórházban ápolt betegek mintegy hetven százaléka a betegség súlyos formájával küzd és egyre többen szorulnak intenzív terápiás ellátásra. A védőoltás igénylése és a megelőzési előírások betartása mellett a kórház orvosai azt tanácsolják, hogy a tünetek súlyosbodása esetén késedelem nélkül forduljanak orvoshoz a betegek – olvasható a kórház tájékoztatásában.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 11., hétfő

A tragédiák megelőzése érdekében szigorítanák az állatgyógyászati készítményekhez való hozzáférést

Több gyermek is meghalt az elmúlt években, mert hozzátartozóik állatgyógyászati készítményekkel végeztek tetvesség elleni „kezelést” rajtuk. Törvénymódosítással korlátoznák az ilyen szerekhez való hozzáférést, hogy megelőzzék a hasonló tragédiákat.

A tragédiák megelőzése érdekében szigorítanák az állatgyógyászati készítményekhez való hozzáférést
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Az RMDSZ támogatóinak listája címmel hozták nyilvánosságra a Szövetség tavalyi bevételét

Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.

Az RMDSZ támogatóinak listája címmel hozták nyilvánosságra a Szövetség tavalyi bevételét
2026. május 11., hétfő

Megdöbbentő dolgot közölt az ügyészség a fiatal lányt kegyetlenül meggyilkoló gyanúsítottról

Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.

Megdöbbentő dolgot közölt az ügyészség a fiatal lányt kegyetlenül meggyilkoló gyanúsítottról
2026. május 11., hétfő

Tarr Zoltán: rendszerváltásra van szükség a magyarságpolitikában

Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.

Tarr Zoltán: rendszerváltásra van szükség a magyarságpolitikában
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

Kelemen Hunor szerint kisebbségi kormánnyal nem lehetne eredményesen kormányozni

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.

Kelemen Hunor szerint kisebbségi kormánnyal nem lehetne eredményesen kormányozni
2026. május 11., hétfő

Politikai források: csütörtökön kezdődnek a kormányalakítási tárgyalások

Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.

Politikai források: csütörtökön kezdődnek a kormányalakítási tárgyalások
2026. május 11., hétfő

Gyorshajtás, alkohol és hamis jogosítvány miatt intézkedtek a közlekedésrendészek

Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.

Gyorshajtás, alkohol és hamis jogosítvány miatt intézkedtek a közlekedésrendészek
Hirdetés
2026. május 11., hétfő

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint

A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.

PSD-RMDSZ kisebbségi kormány is szóba jöhet Sorin Grindeanu szerint
2026. május 11., hétfő

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is

Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.

Politikusa szerint a PSD elfogadna egy technokrata miniszterelnököt is
2026. május 11., hétfő

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője

Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.

Pogány Induló lesz a Besúgó-sorozat készítője új filmjének főszereplője
Hirdetés