
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyszemélyes mini grillcsirkét készített legutóbb Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, aki ezúttal is elrugaszkodott a megszokott receptektől, bemutatva, hogy miként hasznosíthatók a gasztronómiában az ízesített sörök. Mint mondta, a hozzávalók könnyen beszerezhetők, és az étel összeállításához sem kell nagyobb erőfeszítés.
2021. október 27., 12:522021. október 27., 12:52
„Bizonyára sokan kóstoltak már grillcsirkét, és az ízesített söröket sem kell bemutatni, ám azt már kevesebben tudják, hogy a kettő kombinálásával kiváló ebédet készíthetünk” – vezette fel többször próbált receptjét Karácsony József, a Főnix Konyha séfje. Azt tanácsolta, hogy ne féljünk az újtól, használjuk kreativitásunkat, így valóban meglephetjük szeretteinket.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Általában másfél-két kilogrammos szárnyasokból készítik a grillcsirkét, hogy többen is jóllakhassanak belőle, ám a séf ezúttal egy fél kilogrammos példányt választott, amelyből egy személynek tálalhatunk.
A lényeg, hogy ő megkóstolhassa a csirke minden részét, kiélvezve a némileg eltérő ízeket.
– magyarázta a szakember.
Fotó: Fülöp Attila
Első lépésként tisztítsuk meg, jól mossuk át a csirkét, így elkerülhetjük a későbbi kellemetlenségeket. Vastagon fűszerezzünk sóval, borssal, fokhagymaporral, őrölt paprikával és köménnyel. Mindemellett olívaolajjal is kenjük be a húst, hiszen az segít abban, hogy a fűszerek rajta maradjanak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fontos mozzanatról van szó, hiszen a gyümölcsök ízt adnak majd a húsnak, ugyanakkor felfogják az abból távozó zamatot.
A sütéshez öntsünk olívaolajat grillserpenyőbe: először a csirke hátát, majd mellrészét pirítsuk néhány percig. Közben tegyünk még a serpenyőbe gombát, pritaminpaprikát, bébi répát, fokhagymagerezdeket és koktélparadicsomot is, hiszen ezekből kiváló köret készül.
Mini grillcsirke. Lényege, hogy a szárnyas minden részét megkóstolhassuk
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Jó, ha valamilyen édes-savanykás ízesítésű sört használunk ehhez, ezért döntöttem a vadmálnás mellett” – közölte Karácsony József. Közben, ha a sör és a víz már kezd elpárologni, érdemes forgatni a szárnyast, ilyenkor pedig ízesítsük újra a már használt fűszerekkel, esetleg fokhagymapráddal.
– így a séf.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tálaláshoz némi rukkolát és nyers, darabolt pritaminpaprikát, koktélparadicsomot helyezett el a tányéron a szakács, majd melléjük tette azok sült verzióját is.
Ezekre került rá a különleges egyszemélyes grillcsirke. Mivel vadmálnás sört használt az ízesítéshez, ebből is töltött egy pohárral az étel mellé.
Fotó: Fülöp Attila
Fotó: Fülöp Attila
Rukkolát, illetve zöldségeket érdemes a hús mellé tálalni
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fagyos időre, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat. Hargita és Kovászna megyében is lehűl az idő.
Tavaly 32,743 milliárd euró volt a román külkereskedelmi mérleg hiánya, 2 százalékkal, azaz 673 millió euróval kisebb, mint 2024-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn.
A gyalui víztározóba esett férfit keresnek a búvárok – közölte hétfő reggel a Kolozs megyei katasztrófavédelem.
Általános sztrájk kirobbantására készül a polgármesteri hivatalokban dolgozók szakszervezete a kormány által tervezett megszorítások miatt. Keddre kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett az érdekvédelmi tömörülés.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
szóljon hozzá!