
Jelenleg a városháza északi szárnyát foglalja el az intézmény
Fotó: Sándor Csilla
Egyelőre nem hagyja el a csíkszeredai városházát a sorozási feladatokat is ellátó Hargita Megyei Katonai Központ, mert nincs olyan ingatlan, amely megfelelne számukra. A székhely biztosítása Hargita Megye Tanácsa kötelessége, de mint megtudtuk, erre még várni kell.
2018. január 04., 22:082018. január 04., 22:08
Akárcsak néhány évvel korábban, a Hargita Népe Kiadó egykori székhelyét, a Szentlélek utca 45. szám alatti ingatlant ajánlotta fel tavaly a megyei önkormányzat a központ számára – ebben az épületben jelenleg a Hargita Megyei Személynyilvántartó Igazgatóság működik. Mint a központ válaszából kiderült,
– tudtuk meg Hargita Megye Tanácsától. A Kossuth Lajos utcában található egykori bölcsőde, amely később a mentőszolgálatnak adott helyet, és jelenleg üresen áll, megfelelő lenne, de ebben az esetben továbbra is az egészségügyi minisztérium beleegyezését várják, akárcsak egy évvel ezelőtt.
– magyarázta kérdésünkre Borboly Csaba. A Hargita megyei önkormányzat elnöke úgy látja, ez a témakör 2020-ig lekerült a napirenden tartott egyeztetések közül, mivel kialakult egy patthelyzet. „Továbbra is több alárendelt intézményünk számára bérleti díjat kell fizetnünk (megyei könyvtár, népiskola, gyermekvédelem, tanulmányi erőforrás központ stb.), de a kórházépületeink Nagy Laji-dombra való költöztetésével ezek a problémák megszűnnek, hisz több kórházi ingatlanunk is felszabadul ennek következtében. Úgyhogy van megoldás, de nem idén, hanem néhány év múlva, remélem, 2020 körül már körvonalazódni fog a megfelelő épület, ahová költözhetnek. Azt látom, hogy folyamatban van egy közös gondolkodás a megyeszékhely vezetősége és a megyei tanács között, és ennek részét kell képezze a különféle ingatlanok, területek ügye, hisz minden olyan megyei intézmény, amely Csíkszeredában működik, minőségi szolgáltatásokat kell hogy biztosítson a csíkszeredai lakosságnak is” – részletezte Borboly.
Fotó: Sándor Csilla
Az indokok között szerepelt, hogy a törvény a megyei önkormányzatot kötelezi a székhely biztosítására, illetve, hogy a kötelező sorkatonai szolgálat megszűnése után a központnak nem ott és nem ekkora felületen van a helye. A megyei önkormányzat igyekezett más ingatlanokat felkínálni erre a célra, a már említett Hargita Népe Kiadó volt székhelyét kétszer is, vagy a megyeháza egyik emeletének szárnyát, de ezeket nem fogadták el.
Befejeződött az idei egységes mezőgazdasági támogatások előlegeinek az utalása a gazdák számlájára. Hargita megyében az igénylők többsége megkapta az előlegeket – napokon belül elkezdik utalni számukra a mezőgazdasági támogatások teljes összegét is.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
szóljon hozzá!