
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Lebukott egy ittas sofőr, mert a rendőrökkel szembe haladva elmulasztotta hosszúról rövid fényre kapcsolni az autó fényszóróit.
2020. november 11., 16:012020. november 11., 16:01
2020. november 11., 16:022020. november 11., 16:02
Kisebb szabálytalanságért állítottak meg egy 23 éves fiatal autóvezetőt a rendőrök Csíkszentdomokoson a kedd esti órákban: a helybéli sofőr nem váltotta rövid fényre a hosszúra kapcsolt fényszórót. Az igazoltatást követően alkoholszondás tesztet végeztettek a gépkocsivezetővel, akiről kiderült, hogy ittas állapotban ült a volánhoz, a szonda ugyanis 0,79 mg/l alkoholszintet mutatott ki a leheletében – tájékoztat közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A férfi előbb beleegyezett a vérvételbe, de a csíkszeredai kórházhoz érve végül megtagadta azt. Bűnvádi eljárást indítottak ellene.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
szóljon hozzá!