
Illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A HIFA egyesület Szállást keres a Szent család címmel figyelemfelkeltő kampányt és párbeszédet indít az adventi időszakban Marosvásárhelyen.
2017. december 10., 17:272017. december 10., 17:27
2017. december 10., 17:482017. december 10., 17:48
Mint Simon Judit, az egyesület elnöke elmondta, szeretnék minél több érdeklődővel megismertetni a HIFA park tervét, amely védett lakásokat, reszpiró központot, munkalehetőséget biztosítana fogyatékkal élőknek. Ez egyesületük legfontosabb és egyben legnehezebben megvalósítható terve, de ami pozitívan határozná meg sok fogyatékkal élő ember biztonságos jövőjét.
„A projekt megvalósításának vakmerőségével, merész és valós igényeket fedő alternatíváival túlnő az egyesületünkön, hiszen nem 200 ember számára keresünk általa megoldásokat, hanem a Romániában fogyatékkal élők általános problémáira, valamint annak a közösségnek a gondjaira, ahol a HIFA park felépül majd. Nem egyszemélyes, sőt még csak nem is egyesületi korlátok közé szorítható projekt. Mint minden, ami a maga nagyszerűségében egyszerre több problémát hivatott megoldani – ez is mindannyiunk erőfeszítéseit és közreműködését igényli. Ezért is indítjuk a Szállást keres a Szent család elnevezésű figyelemfelkeltő kampányunkat. Közeledik a karácsony. Sokszor megállni sincs időnk, végigtrappolunk az ünnepeken, elvégezve kötelezettségeinket, feladatainkat. A karácsony ennél sokkal több. Ezt azt üzenetet szeretnénk cégekhez, intézményekhez és látogatásunkat fogadó munkaközösségéhez eljuttatni ebben az évben. A sokkal többet, a lényeget, a lényeglátást. Hiszen, ahogy szállást keresett valamikor a szent család, ma is ugyanúgy szállást keresnek a fogyatékkal élők. A kérdés csupán annyi: hogyan, mivel, milyen eszközökkel tudjuk befogadni őket egy biztonságos otthont biztosítva, ahol soha nem lesznek egyedül, mindig számíthatnak megfelelő ellátásra, mégis megőrizve önállóságukat” – mondta Simon Judit, aki december 12-éig, a 0744-959.990-es telefonszámon várja azok jelentkezését, akik szeretnének többet megtudni a HIFA parkról.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
szóljon hozzá!