
A magyarságtörténeti tantárgyverseny második helyezettjei: Boldis Petra és Zsigmond Tamás
Fotó: Facebook
A gyergyószentmiklósi Vaskertes iskola két diákja, Boldis Petra és Zsigmond Tamás az előkelő második helyezést szerezte meg az országos magyarságtörténeti tantárgyversenyen. A megmérettetésen azok a hatodik-hetedik osztályos tanulók vehettek részt, akik a törzsanyag részeként tanulmányozzák a romániai magyar kisebbség történelme és hagyományai tantárgyat.
2017. április 24., 19:582017. április 24., 19:58
2017. április 24., 20:192017. április 24., 20:19
Április 20–22. között először szervezték meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott és finanszírozott magyarságtörténeti olimpia országos tantárgyversenyt Csíkszeredában. Az olimpiára az érvényben lévő tanterv tematikája alapján lehetett felkészülni; a versenyre kéttagú csapatok jelentkezhettek. A megmérettetésen 12 megye 108 diákja vett részt, Gyergyószentmiklósról a Fogarassy Mihály és a Vaskertes Általános Iskola egy-egy hatodik osztályos csapata jutott a döntőbe. Az írásbeli és a szóbeli próbák összesített eredményei alapján
Az olimpia szervezésének fő célja, hogy hangsúlyosabbá tegye a történelem, magyarságtörténet oktatását, érdekes és újszerű terepet biztosítson a tehetséges diákok kibontakozásának, valamint még nagyobb kedvet ébresszen bennük a romániai magyarság történelmének megismerésére.

Első alkalommal szerveztek országos Magyarságtörténelem Tantárgyversenyt Romániában, amely helyszínéül a csíkszeredai Kós Károly Szakközépiskola szolgált.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
szóljon hozzá!