
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Összesen öt, alkohol befolyása alatt álló sofőrt igazoltattak a hévégén Hargita megyében, ráadásul Gyergyóremetén két balesetet is történt ittas autóvezetők miatt – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság összesítéséből.
2021. október 04., 15:512021. október 04., 15:51
2021. október 04., 18:402021. október 04., 18:40
A hétvégén tartott közúti ellenőrzések alkalmával a Hargita megyei rendőrök öt ittas sofőrt igazoltattak: az elsőt Székelyudvarhelyen, a Tompa László utcában intették megállásra a hatóságiak. Az 53 éves helybéli férfi leheletében 0,57 mg/liter légalkoholszintet mutatott ki a szonda. Galócáson egy kisteherautót vezető 60 éves helyi férfinél mértek 1,09 mg/liter légalkoholszintet. Ezt követően 13/A jelzésű országút szentegyházai szakaszán egy 47 éves helyi sofőr leheletében 0,77 mg/liter alkoholszintet mutattak ki.
Egy 36 éves helyi férfi a Cseres Tibor utcában haladt, amikor a polgármesteri hivatal előtt egy másik járművel ütközött össze. A férfi ellenőrzése során 0,88 mg/liter légalkoholszintet mértek a rendőrök. Szintén Gyergyóremetén egy 25 éves helyi fiatal is közúti balesetet okozott, amikor a 153/C jelzésű megyei úton haladt Ditró irányába. A szóban forgó fiatal járművével áttért a menetirányával ellentétes sávra és frontálisan ütközött egy szemből érkező autóval. Mint kiderült, a sofőr ittasan ült a kormánykerék mögé, 1,03 mg/liter légalkoholszintet mértek esetében.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság mindenik esetben eljárást indított ittas vezetés miatt, utóbbi két ügyben ez kiegészült gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával is.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
szóljon hozzá!