
Idén is betekintést lehet nyerni az igazi gyimesi túróspuliszka-készítés rejtelmeibe. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Tizenhetedik alkalommal rendezik meg a hétvégén, augusztus 26. és 28. között Gyimesközéplokon, a Fatányéros és Csángó panzióknál a Csángó Túrós Puliszka Fesztivált.
2022. augusztus 22., 19:592022. augusztus 22., 19:59
Pénteken 19 órától néptánctanítás és táncház lesz, majd tábortűz a program szerint. Szombaton reggel 6 órakor kenyérdagasztás kezdődik, 8 órától helyi termelők vására. 10 órától kenyérsütés és kenyérpalacsinta-készítés, 12 órától pedig puliszkafőző kurzus várja az érdeklődőket, utóbbi 16 órától folytatódik.
17 órától zenél a gyergyóremetei fúvószenekar, majd a remetei citerazenekar, fellép a remetei néptánccsoport, a csíkszentdomokosi Tenyeres Talpas Tánccsoport, a marosfői, szépvízi tánccsoportok, Vaszi Ilona szólóénekes, a szolnoki és szatmári néptánccsoportok.
Vasárnap reggel 7 órakor fúvószenekar ébreszti a falut, 8 óra 30 perckor szentmisét celebrál Böjte Csaba ferences szerzetes. 10 órakor regisztráció lesz a főzőversenyre, illetve ekkor történik meg a tűzhelyek kiválasztása, 11 órakor puliszkafőző verseny lesz, 13 órakor kóstolgatás, zsűrizés. 14 órakor bábelőadás, 15 órakor hagyományőrző programok kezdődnek.
20 órakor a Székely Góbék szórakoztatják a közönséget, 21 órakor utcabál kezdődik, majd tűzijáték zárja a rendezvényt.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
szóljon hozzá!