
Arra várnak, hogy az első villanyoszlopok álljanak a közel 9 kilométeres távon
Fotó: Pinti Attila
Több évtizede várják a gyergyóalfalviak, hogy a községhez tartozó turisztikai zónákban is kiépüljön a villanyhálózat. Úgy tűnik, hogy 2023-ban végre elindulhat ennek a megvalósítása, ezzel pedig több mint 100 nyaraló, panzió és sípálya esetében kaphat új lendületet a további fejlődés.
2022. december 28., 21:552022. december 28., 21:55
2022. december 29., 18:292022. december 29., 18:29
Megtörtént annak a társulási szerződésnek az aláírása, amelyben Gyergyóalfalu község önkormányzata és az áramszolgáltató vállalat a Bucsinra vezető hálózat kiépítéséről állapodott meg.
– mondta el Gáll Szabolcs polgármester. Hozzátette, ehhez a községnek hitelt kell felvennie, a következő lépés tehát az, hogy a finanszírozást biztosító egyik bankkal megállapodjanak erről.
Közel 8 millió lejes beruházásról van szó, aminek 50 százalékát ugyan vállalja az áramszolgáltató, de jelenleg még nem tudja garantálni azt, hogy 2023-ban lesz is erre fedezete. Ezért a társulási szerződésben arról egyeztek meg, hogy
A fennmaradó 50 százalékot, vagyis az önrészt a község és a Hargita Megye Tanácsa egyenlő részben adja hozzá.
A Só útja az országúttal párhuzamosan halad, de kevésbé kanyargósabb, így itt jóval egyszerűbb és kevesebbe is kerül a kivitelezés.
Ugyanakkor azért is választották ezt az útvonalat, mert jóval több hétvégi házhoz juthat el így a hálózat.
Jelenleg ezeken a helyeken generátorok biztosítják az áramot, ami jelentős költséget jelent az üzemeltetőknek.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
Február 24-én, kedden, az ukrajnai háború kezdetének negyedik évfordulóján az ukrán zászló színeivel világítják meg a parlament épületét.
Mérsékelt mennyiségű csapadékra, hegyvidéken hóviharra, valamint a szél megerősödésére vonatkozó figyelmeztetést bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn délelőtt 10 órától szerda este 10 óráig.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
szóljon hozzá!