Hetek óta esik az eső, emiatt rég nem látott vízmennyiség árasztotta el Gyergyószentmiklóst. A tetőzés hétfőn este, éjszaka történt, amikor már nem tudta a föld elnyelni a lezúduló csapadékot, emiatt az Erdő, Vár és Rákóczi Ferenc utca felső részét elöntötte az ár. Sok udvar, pince, veteményes víz alatt van városszerte.
2020. június 23., 19:032020. június 23., 19:03
Fotó: Barabás Orsolya
Hetek óta esik az eső, emiatt rég nem látott vízmennyiség árasztotta el Gyergyószentmiklóst. A tetőzés hétfőn este, éjszaka történt, amikor már nem tudta a föld elnyelni a lezúduló csapadékot, emiatt az Erdő, Vár és Rákóczi Ferenc utca felső részét elöntötte az ár. Sok udvar, pince, veteményes víz alatt van városszerte.
2020. június 23., 19:032020. június 23., 19:03
Fotó: Barabás Orsolya
A lezúdulón nagy vízmennyiséget már Gyergyószentmiklós is megszenvedi, hiszen a föld nem tudja „befogadni”, helyenként kiönt a Békény-pataka, az esővíz-elvezetők, szennyvízaknák felteltek. A hétfő éjszakai csapadék miatt az Erdő, Vár utcák mellett ezúttal a Rákóczi Ferenc utca felső felén is hömpölyög a víz, és utat talál a kertekben, pincékben, nagy károkat okozva.
„Az elmúlt két hét csapadékát még el tudta nyelni a föld, de mostanra annyira átázott, hogy már kiönt, mossa az utakat” – mondta Len Emil alpolgármester. A várost körbevevő nagy hegyekről felhőszakadás során lezúduló víz a felszegi szűk utcákon örvénylik lefele. Az ott lakók igyekeznek kiszivattyúzni a vizet a pincékből, udvarokról, töltéseket hozatnak, és reménykednek abban, hogy a következő napok esőzései nem okoznak még nagyobb károkat.
– mesélte az egyik felszegi utca lakója.
„Hétfő éjjel akkora víztömeg zúdult le, hogy képtelenség volt beavatkozni” – erősítette meg az alpolgármester. Kedden délelőtt kétszáz homokzsákot készítettek elő, ezeket a Vár és Rákóczi Ferenc utcába vitték, hogy ahol még lehet, tereljék vissza a vizet a patak medrébe. Helyenként azonban keskeny a Békény-pataka, így ott ki is önt. Az árkokat igyekeznek kiszélesíteni, mert bármilyen mélyek is, a víz hordalékkal feltölti azokat. „Segítettek a tűzoltók, a katasztrófavédelmi hivatal, a polgármesteri hivatal mellékgazdaságánál dolgozók, a lakosság egyaránt. Az elmúlt két hét esőzései miatt már volt gond a város alszegi részén, a tömbháznegyedekben is, hiszen az esővíz-elvezető rendszer annyira tele van vízzel és a patakszintek is úgy megnőttek, hogy már nem tudják befogadni a sok csapadékot” – tette hozzá Len Emil.
Víz hömpölyög a Vár utcában
Fotó: Barabás Orsolya
A város felszegi részében élők elmondták,
Nagyon sok pincét is ellepett a víz, olyan helyeken is, ahol egyébként nem szokott károkat okozni a csapadék. És az előrejelzések szerint továbbra is szükség lesz a lakosság és az illetékesek közbeavatkozására, hogy mentsék, amit lehet.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
2 hozzászólás