
A megrongálódott hídon történő áthaladási sebességet hiába próbálják korlátozni
Fotó: Pinti Attila
Három év óta nem változott semmi a Csíkszereda nyugati ki- és bejárata közelében épült Olt-híd újjáépítését illetően, a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) továbbra sem tudja, mikor kerülhet sor a munkálatra. Az építmény állapota évek óta romlik, a sebességkorlátozást senki nem tartja be.
2021. május 30., 18:062021. május 30., 18:06
2021. május 30., 18:072021. május 30., 18:07
Láthatóan nem fontos egyelőre az országos útügyi társaságnak a Csíkszereda egyetlen nyugati ki- és bejárata közelében, a 13A jelzésű országúton található Olt-híd újjáépítése.
Fotó: Pinti Attila
2018-as megkeresésünkre a CNAIR bukaresti sajtóosztálya azt a választ adta, hogy mintegy 11 millió lejbe kerülne a korszerűsítés vagy újjáépítés a megvalósíthatósági tanulmány alapján, a költségeket pedig európai uniós pályázati támogatásból biztosítanák.
Most ismét megkerestük az országutakat kezelő intézményt, hogy megkérdezzük, hol tart a beruházás előkészítése. A válasz alapján úgy tűnik, mintha visszaugrottunk volna az időben, mert azt írták,
Fotó: Pinti Attila
„Az újjáépítés költségei a megvalósíthatósági tanulmány elkészülte után lesznek ismertek” – írja a CNAIR sajtóosztálya, amely azt is megígérte, hogy az új híd elkészültéig a közútkezelő biztosítja a forgalom biztonságát a jelzett szakaszon.
Fotó: Pinti Attila
A már említett szakértői vizsgálat nyomán egy meglehetősen abszurdnak tűnő óvintézkedést vezettek be annak érdekében, hogy az áthaladó járművek keltette rezgések ne rongálják tovább a híd szerkezetét.
Fotó: Pinti Attila
Azóta viszont valakik többször is festékszóróval kitartóan a négyest állították helyre,
A helyzeten ez mit sem változtat: a nagy forgalmú hídon az autóvezetők többsége 70-80 kilométeres óránkénti sebességgel halad át, a 10 kilométeres sebességhatár betartása csúcsforgalom idején torlódást is eredményezne ott.
Fotó: Pinti Attila
Az egyik oldalon a védőkorlát a járda szerepét is betöltő beton tartóelemekkel együtt 2014-ben szakadt le és esett a folyóba – ezt utána csak szalagkorláttal pótolták. A másik oldalon 2017-ben egy balesetező autó szakította át a védőkorlátot, amely dőlésszöge alapján nem kizárt, hogy hamarosan szintén leszakad, és az Oltba esik.
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
Valamennyi, a belfasti tüntetéseket kísérő incidensekben érintett román állampolgár segítséget kapott a helyi hatóságoktól vagy hozzátartozóitól, és ideiglenesen biztonságos helyre költöztették őket – közölte csütörtök este a román külügyminisztérium.
Elkezdődött Csíkszentkirályon az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakított ideiglenes körforgalom végleges formájának kialakítása. Pár nap alatt végeznek a munkával, de nem árt figyelni az arra autózóknak.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
4 hozzászólás