Kisvárdára is elviszi a társulat a kirakatszínházat
Fotó: Beliczay László
Fesztiválszereplés, kiszállás és előadások teszik mozgalmassá az évad végét a székelyudvarhelyi színházban.
2021. június 16., 21:132021. június 16., 21:13
2021. június 17., 09:332021. június 17., 09:33
Az Udvarhely Bábműhely a kissolymosi gyerekeknek játssza Rengeteg Ábel és Kürtős Kata kalandjai című vásári bábjátékát csütörtökön, 11 órától. Este hat órától a Béka-királykisasszony lesz látható Székelyudvarhelyen.
Június 20-án a Magyar Színházak 33. Kisvárdai Fesztiválján vesz részt versenyen kívül a társulat a Meghatározatlan időre című előadásával. Három helyszínen nyolc kirakatszínházi pillanatot tekinthet majd meg a fesztivál közönsége Kisvárdán. A Kiss Csaba kortárs drámaíró szövegéből Tóth Árpád, a társulat színésze által színpadra állított Esti próba című előadás ebben az évadban utoljára tekinthető meg június 23-án, szerdán és június 24-én, csütörtökön este hét órától. Az előadásra érdemes mihamarabb jegyet foglalni, mert csökkentett nézőtérrel játssza azt a társulat.
A hónap végén két a családoknak szóló előadással búcsúztatja az évadot a társulat: június 29-én, kedden 18 órától a Béka-királykisasszony című, kétszeresen díjazott ifjúsági előadás lesz látható. Másnap, június 30-án, szerdán délután hat órától Az öreg király hagyatéka című álomból szőtt bábjátékát játssza a társulat.
Az előadásokat korlátozott nézőszámmal játsszák, ezért csakis előzetes helyfoglalással tudnak jegyet biztosítani. Jegyek kötelezőmód személyesen válthatók az előadást megelőzően legalább egy nappal a jegypénztárban hétköznapokon 11-14 és 15-17 órák között.
Daniel David tanügyminiszter az ösztöndíjakkal kapcsolatban kijelentette: megkezdte a tárgyalásokat az európai alapokért felelős miniszterrel annak érdekében, hogy az egyetemi lemorzsolódás megelőzésére irányuló programba forrásokat csoportosítsanak át.
Sepsiszentgyörgy tanintézményei évtizedekre meghatározó felújításokon esnek át, melyek összértéke meghaladja a 100 millió eurót. Antal Árpád polgármester szerint ezek a fejlesztések fél évszázadra fogják megoldani az oktatási infrastruktúra problémáit.
Két és fél év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte jogerősen csütörtökön a bukaresti táblabíróság a szexuális erőszakkal vádolt Visarion Alexa ortodox pópát.
Jóval a megengedett sebesség felett, 109 km/órával száguldott településen belül a Mehedinți megyei rendőrség vezetője szolgálati autójával, és nem volt küldetésen – hozta nyilvánosságra az esetet az Europol szakszervezet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök csütörtökön kijelentette, hogy véleménye szerint legalább még hat hónapig meg kell tartani az alapélelmiszerek árréssapkáját, mert „az embereknek érezniük kell, hogy védelmezik őket”.
Akár több ezer lejes bírságra is számíthatnak azok az állattartók, akik közterületen hagyják magukra állataikat, vagy elmulasztják kedvenceik ivartalanítását és chipezését.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt enyhén csökkent az építőipari termelés volumene júliusban az előző hónaphoz képest, és a tagállamok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Négyszáz rögzített sebességmérő kamera telepítését irányozta elő a romániai utakon a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR), de a projekt pénzhiány miatt késik. Eredetileg idén nyárra kellett volna felszerelni.
A magánszemélyek szeptember 30-tól igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlásra a roncsautóprogram keretében – jelentette be csütörtökön a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az idei év első hét hónapjában a nyers adatok szerint 12,2 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 10,7 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.
szóljon hozzá!