
Elkerített szarvasmarhák. A vizsgálat során az állatokat megtalálták, és visszaszolgáltatták jogos tulajdonosaiknak. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Három mezőbándi fiatalember a gyanú szerint hat szarvasmarhát lopott el folyó év januárja és októbere között a Mezősámson községhez tartozó Édeságtelepről, a Mezőbándhoz tartozó Drekulyatelepről és a Mikefalva községi Désfalváról.
2017. október 17., 17:372017. október 17., 17:37
2017. október 17., 19:572017. október 17., 19:57
A mezőbándi és mezőrücsi vidéki rendőrségi körzetek munkatársai hétfőn azonosították az állatlopások feltételezett elkövetőit a három mezőbándi fiatal személyében. Az összesen 18 500 lej értékű lopások gyanúsítottjait őrizetbe vették, és a marosvásárhelyi rendőrségi fogdában helyezték el. A vizsgálat során az ellopott állatokat is megtalálták, és azokat visszaszolgáltatták jogos tulajdonosaiknak. A három illető ellen minősített lopás elkövetésének alapos gyanújával folytatnak bűnügyi vizsgálatot.
Elképzelés már van, most a várható költségeket is tartalmazó számításokat kell elkészíteni a Csíkszeredában tervezett parkolóház számára. A város saját beruházásaként épülne, amelyhez finanszírozást is kell majd találni.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
szóljon hozzá!