
Fotó: Barabás Ákos
Közel húsz európai országból jöttek szakemberek Farkaslakára, ahol nemzetközi gyógynövény-konferenciát szervezett az Erdélyi Életminőségért Alapítvány a Forum Synergies civil szervezet a hétvégén. A cél a különböző szervezetek közti kapcsolatteremtés, valamint a gyógynövény-gazdálkodással kapcsolatos kérdések átbeszélése volt.
2018. április 30., 19:452018. április 30., 19:45
A különböző füvek gyógyhatásával kapcsolatos népi tudás megmentése, a gyógynövényekhez köthető projektek, valamint egy megfelelő törvénykezés kialakításáról szólt az a konferencia, amelyet a hétvégén tartottak Farkaslakán – fejtette ki lapunknak Pakot Mónika, az Erdélyi Életminőségért Alapítvány elnöke.
Mint mondta,
Fotó: Barabás Ákos
Romániában még nincsenek hivatalosan elismert gyógynövényszakértők, ezért helyet kell teremteni a szakmának, vagyis akkreditált képzéseket kell szervezni – magyarázta Pakot Mónika, hogy egyebek mellett miben segítenek a külföldi szakemberekkel folytatott tapasztalatcserék.
– fogalmazott.
Fotó: Barabás Ákos
A témával kapcsolatos oktatás megszervezésének gyakorlati haszna is van, hiszen tapasztalatai szerint
„Ez is több a semminél” – mondta. Úgy véli, a képzések és a különböző gyógynövényekkel kapcsolatos projektek megvalósítása révén jelentősen hozzájárulhatnak a vidékfejlesztéshez.
Fotó: Barabás Ákos
Elhangzott: Romániában egyébként csak a gyógynövények ipari feldolgozására van törvénykezés, ezt kellene kiterjeszteni a családi vállalkozásokra is. Erre is vannak pozitív példák más államokban.
Pakot Mónika rámutatott, hogy a hétvégi eseményen inkább
Utóbbi azért is fontos, mert a hagyományos konferenciákkal szemben a közös beszélgetések során hatékonyabb megoldásokat találhatnak.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Tűz pusztított egy gelencei háznál hétfőn hajnalban: a lángok felemésztették az otthon tetőszerkezetét, a melléképületeket és egy autót. Pap László és családja most segítségre szorul, hogy mihamarabb visszaköltözhessenek az épületbe.
Ha a koalíciós pártok szerdán megállapodnak az állami költségvetés tervezetének végső formájáról, a parlament március 15. és 17. között megvitathatja a jogszabályjavaslatot – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Aláírta kedden Nicușor Dan államfő a Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszteri kinevezéséről szóló dekrétumot. Az új miniszter 16 órakor teszi le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyar állampolgárok számára elengedhetetlen a névjegyzékbe való regisztráció, ha részt kívánnak venni a magyarországi országgyűlési választásokon. Március 18-ig még megtehetik.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt kedd reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
szóljon hozzá!