
A két Time Box - a kiállításoknak helyet adó pavilon
Fotó: Antal Erika
A Maros Megyei Múzeum első alkalommal csatlakozik az Európai Régészet Napja alkalmával szervezett nemzetközi rendezvénysorozathoz. Ennek jegyében június 20-án, szombaton 10–18 óra között a múzeum munkatársai idegenvezetést tartanak az egykori római katonai tábor területén folyó régészeti feltárásokon és az újból megnyíló Time Box kiállító pavilonokban.
2020. június 15., 15:272020. június 15., 15:27
Előzetes bejelentkezésre nincs szükség, mivel a régészeti park a szabadban és nagy területen fekszik, a kiállításoknak helyt adó pavilonoknál pedig helyben szervezik meg a múzeum munkatársai a látogatást, annak függvényében, hogy egyszerre hány érdeklődő szeretne belépni. A régészeti parkról, az ásatások helyszínéről, a feltárásokról, a föld mélyéből előkerült leletekről, épületmaradványokról, nyílhegyekről, használati tárgyakról, a római szokásokról mesélnek magyar és román nyelven a régészek a Mikházára látogatóknak.
Mikházán 2011-től folyamatosak a régészeti ásatások. A falu határában egy 2. századi római castrum maradványaira bukkantak a kutatók. Az eddig előkerült leletek egy részét a régészeti parkban berendezett időkapszula kiállításokon lehet megtekinteni.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!