
Kórházba kerültek, feltehetően az iskola étkezdéjében elfogyasztott étel miatt. Illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ételmérgezés gyanújával került kórházba tizenkét tanuló és egy tanár, akik Balánbányán vettek részt egy oktatási programban. Mindnyájan a település középiskolájának étkezdéjében ettek, és vasárnap reggel kerültek a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba ételmérgezés gyanújával – nyilatkozta hétfőn a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője, Tar Gyöngyi.
2017. október 16., 16:202017. október 16., 16:20
2017. október 16., 17:202017. október 16., 17:20
A diákok a balánbányai középiskola étkezdéjében étkeztek korábban – számol be az Agerpres. Az egységet nemrégiben újították fel, minden szükséges felszereléssel rendelkezik és egészségügyi engedélye is van. Az ételeket szakemberek készítik, a nyersanyagokat pedig a megyén kívül található üzletlánctól szerzik be.
Az igazgató elmondta, mintákat vettek a személyzettől, a betegektől és a nyersanyagokból is. Az étkezdét a kivizsgálások idejére ideiglenesen lezárták, hogy elkerüljék az esetleges további megbetegedéseket.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
szóljon hozzá!