
Fotó: Csergő Nándor/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Több utcában is patakokban folyt a Szarkakő irányából érkező víz a délutáni esőzések idején, néhol harminc centi magasan ellepve az utakat, amelyekben károk is keletkeztek.
2020. július 27., 19:392020. július 27., 19:39
A Csalókán, a Tábornegyedben – egyebek mellett az Ady Endre, a József Attila, Szent János, valamint a Kút utcában, a Tavasz sétányon és a Függetlenség sugárúton –, a Kőkereszt téren, illetve a városi kórház előtt okozott nagyobb gondokat a Szarkakő irányából lezúduló esővíz – tudtuk meg a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal illetékesétől, aki megkeresésünkkor kollégáival éppen terepszemlét tartott a károk felmérése érdekében.
Fotó: Csergő Nándor/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Azt már most borítékolni lehet, hogy több helyen kimosta a homokot a kockakövek közül a víz, illetve a Bem József és a Móricz Zsigmond utcákban a makadám útban tett kárt.
Fotó: Tifán Attila/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
Megrongálta az aszfaltutat és fákat döntött ki a szerda délutáni vihar Székelyvarságon.
Az Európai Unióban a 16–24 évesek csaknem háromnegyede rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, Románia azonban továbbra is az utolsók között szerepel: csak Bulgáriát előzi meg az Eurostat friss felmérése szerint.
Július 20-ától jelentkezhetnek a magánszemélyek a 2026-os roncsautóprogramra, amelynek keretében állami támogatással vásárolhatnak új gépkocsit. A program idei költségvetése 300 millió lej.
Két jogosítvány nélküli sofőrt is kiszűrtek a közúti forgalomból kedden a Hargita megyei rendőrök, egyikük ráadásul jelentős mennyiségű alkoholt is fogyasztott vezetés előtt.
Az elmúlt hat napban összesen 55 sürgősségi beavatkozást hajtottak végre a Hargita megyei hivatásos tűzoltók. Tűzesetekhez, közlekedési balesetekhez és árvízi károk elhárításához is vonultak az egységek.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó törvények elfogadása létfontosságú Románia számára.
2025-ben is az ajánlott szint alatt maradt a gyermekek átoltottsága Romániában, az UNICEF és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerdán közzétett jelentése szerint.
szóljon hozzá!