
Fotó: Haáz Vince
Változó lesz az időjárás a következő két hétben is, a nappali hőmérsékletek csúcsértéke 3-4 és 10-11 Celsius-fok között ingadozik majd - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat november 25. és december 8. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2024. november 25., 15:032024. november 25., 15:03
A hétfőn közzétett prognózis szerint nagyobb valószínűséggel november végén, december elején lehet csapadékra számítani – írja az Agerpres.
Az éjszakai minimumok átlaga a jelenlegi fagypont körüli értékről péntekig 3-4 fokra nő, majd vasárnapra 0-2 fokra csökken. Jövő héten a sokéves átlagnak megfelelő 4-7 fokos nappali csúcsértékek, illetve mínusz 2 fok és 0 fok közötti éjszakai minimumok várhatók. November 29. és december 3. között nagyobb a csapadék valószínűsége.
November végén és december első hetében az időjárás az átlagosnál hidegebb lesz, a hőmérséklet csúcsértékei 2-3 fok körül alakulnak. November 29. és december 3. között nagyobb a csapadék valószínűsége.
November végén és december első hetében a nappali hőmérséklet általában mínusz 2 és nulla fok között alakul.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
szóljon hozzá!