
Nem fényesek a kilátások a hétvégére nézve. Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Két sárga jelzésű viharriasztást is kibocsátott pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat, ami szerint a hétvége folyamán esőkre, helyenként pedig viharos időjárásra kell számítani.
2022. szeptember 16., 13:362022. szeptember 16., 13:36
Az első figyelmeztető előrejelzés péntek 12 órától szombat 12 óráig lesz érvényben a Bánságban és Olténiában, valamint helyenként Körös-vidéken, Erdélyben, Munténiában, Moldva déli és központi részein, illetve hegyvidéken.
– ismerteti az Agerpres.
A második sárga jelzésű viharriasztás szombat 12 órától vasárnap 20 óráig lesz érvényben az ország nyugati, északi és központi régióiban. Az érintett térségekben
A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 25-30 litert, elszórtan a 40-60 litert négyzetméterenként.
A meteorológusok szerint vasárnap 2 és 20 óra között az egész országban fokozatosan felerősödik a szél. A déli, délkeleti, központi és északkeleti régiókban a légmozgás sebessége elérheti az 55-75 km/h-t, a hegygerinceken 80-100 km/h-t.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!