
Fotó: Beliczay László
Esőre és heves szélre vonatkozó első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) riasztásokat adtak ki szombaton a meteorológusok szinte az egész ország területére.
2022. május 28., 14:542022. május 28., 14:54
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint szombat déltől hétfő délelőtt tíz óráig másodfokú, fokozott légköri instabilitásra és bő csapadékra vonatkozó riasztás van érvényben Olteniában, Muntenia nyugati és északnyugati részében, illetve helyenként a Déli-Kárpátokban.
Az említett térségekben szélviharok is keletkezhetnek, a légmozgások sebessége elérheti a 75–90 kilométert óránként.
Ugyanebben az időszakban az ország déli, délkeleti és középső részében szintén fokozott légköri instabilitásra vonatkozó elsőfokú riasztás van érvényben. Vasárnap déltől hétfő délelőtt tíz óráig pedig az északi országrészre, pontosabban Máramaros, Beszterce-Naszód megyére, illetve Suceava és Neamţ megye hegyvidékére is kiterjed a riasztás – írja az Agerpres hírügynökség az ANM előrejelzésére hivatkozva.
Sűrű villámlásokra, felhőszakadásokra, viharos szélre, helyenként jégesőre lehet számítani. A légmozgások sebessége elérheti az 55–75 kilométert óránként, elszigetelten pedig meghaladhatja a 80 kilométert óránként, a leeső csapadék mennyisége pedig meghaladhatja a 20–30, elszigetelten a 40 litert négyzetméterenként.
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
szóljon hozzá!