
Fotó: Farkas Tamás
Kilencedik alkalommal tartanak esküvői kiállítást és vásárt a csíkszeredai Fenyő Hotelben február 24-én 11 és 17 óra között. A rendezvényen közel ötven kiállító kínálja szolgáltatásait a házasulandó pároknak, a nagyközönséget színes műsorkínálattal várják.
2024. február 21., 17:402024. február 21., 17:40
2024. február 22., 13:442024. február 22., 13:44
A 2024-es év esküvői trendjeit és újdonságait ismerhetik meg mindazok, akik ellátogatnak szombaton a Fenyő Hotelbe.
– írják a szervezők. A kiállítók között megtalálhatók lesznek esküvői helyszíneket kínálók, menyasszonyi- és vőlegényruha szalonok képviselői, fotósok, videósok, meghívókészítők, fotódobozt, nehézfüstöt és beltéri tűzijátékot szolgáltatók, esküvői dekorációt készítők, cukrászat, borászat, női- és férfi szépségszalonok, DJ, leánybúcsús helyszínt ajánlók, ital- és koktélbár, ékszerészetek, kézműves köszönőajándék, csokoládé- és gyertyakészítők, LED-táncparkettet bérbeadók, stb.
11 órától az Emőke Beauty Zone csapata professzionális sminket készít a helyszínen az érdeklődőknek, és tanácsadást tart a jelentkezőknek. Ezzel párhuzamosan a Barber House csapata a férfi haj- és szakállápolási trendek világába kalauzolja a vőlegényeket és a résztvevőket. 13 órától Barni és Lily – jelenlegi UK nemzeti bajnokok – salsa es bachata táncbemutatót tartanak. Ezt követően Koncsag Beáta és párja, Attila a népi hagyományos nyitótánc lehetőségét mutatja be.
Fotó: Farkas Tamás
14.15-től a Fortepiano Kvartett vonósnégyes koncertezik, klasszikus, valamint sláger- és filmzenével szórakoztatják a közönséget. 15 órától tartják a nyereménysorsolást a rendezvény online játékában résztvevő, 2024-ben és 2025-ben házasulandó pároknak. A szerencsés nyertes egy mini, 2 éjszakás nászutat nyer a 4 csillagos, tengerparti Hotel Europa&Health Spa Resortba. A sorsolás után következik a Viktoria Marriage 2024-es menyasszonyiruha-kollekciójának és az Elisabeth Divatház vőlegényruháinak bemutatója. Egy különleges bemutatóval is készülnek: a Viktoria Marriage egy saját tervezésű kollekciójával azokat szólítja meg, akik szívesen viselnének népies öltözetet életük legszebb napján.
A nap folyamán a Fenyő Spa, mint leánybúcsús helyszín mutatkozik be. A Baliról érkezett terapeuták a keleti masszázsok varázslatos világába kalauzolnak, és hogy a vőlegények se unatkozzanak, a helyszínen kipróbálhatják a sportautók vezetésének az élményét egy 3D-s versenyautó-szimulátorban.
– hangsúlyozzák a kiállítás szervezői.
A rendezvényre a belépés ingyenes.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
szóljon hozzá!