
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Ételmérgezésre jellemző tünetekkel jelentkezett öt személy vasárnap a marosvásárhelyi sürgösségi ügyeleten, miután esküvőn vettek részt egy vendéglőben. Kettőjüket beutalták a fertőző betegségek klinikájára. Az egészségügyi szakemberek vizsgálatot indítottak.
2024. május 28., 13:562024. május 28., 13:56
2024. május 28., 13:572024. május 28., 13:57
A megyei közegészségügyi igazgatóság kivizsgálást kezdeményezett, miután több személy is lebetegedett, akik ugyanazon marosvásárhelyi vendéglőben vettek részt egy esküvőn.
Iuliu Moldovan, a közegészségügyi igazgatóság Maros megyei vezetője a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének elmondta, hogy ételmérgezés ügyében indítottak vizsgálatot, miután a vendéglőben tartózkodó személyek közül néhányan megbetegedtek.
Az előírásoknak megfelelően az egészségügyi szakemberek az élelmiszer-biztonsági szakfelügyelőkkel együtt a helyszínre mentek, hogy megvizsgálják a körülményeket, és kiderítsék, hogy mitől betegedtek meg az esküvőn résztvevők.
A vizsgálatok során kiderült, hogy egyidőben két rendezvény volt szombaton a helyszínen, de csak az egyiken résztvevő vendégek betegedtek meg.
A fertőző klinikára beutaltaktól vett laboratóriumi minták eredménye csütörtökre lesz kész, és akkor kiderülhet, hogy mi okozta az ételmérgezésre utaló jeleket.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!