
Cél a szegénység felszámolása. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Elsősorban azoknak a csoportoknak, családoknak, célszemélyeknek szerveztek hétfőn Marossszentgyörgyön közösségi rendezvényt, akik számára egy Európai Unió által finanszírozott projekt által azt a társadalmi hátrányt szeretnék megszüntetni, amellyel jelenleg küzdenek.
2017. december 19., 11:292017. december 19., 11:29
2017. december 19., 11:392017. december 19., 11:39
A község művelődési otthonában gyerekek léptek színpadra, karácsonyi dalokkal és évbúcsúztató versekkel, majd kalácsot és jelképes értékű karácsonyi csomag volt a jutalmuk. Az eseményt Marosszentgyörgy Polgármesteri Hivatala szervezte közösen a Divers Egyesülettel, a Gyulafehérvári Caritas Szociális Gondozás Ágazattal és a Szent György Gimnáziummal az Egy esély mindenkinek Marosszentgyörgyön projekt keretében.
A szeptemberben indult projekt időtartama 36 hónap, a tervek szerint 2020. augusztusában zárul. Célja a társadalmi hátrányban élő csoportok, családok, magánszemélyek életminőségének javítása, ösztönzése az iskolai tanulmányaik folytatására, illetve befejezésére, különféle szakmák elsajátítására, hogy a munkaerőpiacon könnyebben találhassanak megélhetési lehetőséget. A projekt teljes költségvetése 15.119.838.62 lej, ebből 12.851.854,33 lej az Európai Uniós Alapjából a 2014-2020-as Humán Erőforrásra vonatkozó Operatív Programon keresztül, 2.117.854.63 lej az országos költségvetésből és 150.554,66 lej a marosszentgyörgyi önkormányzat önrészét jelenti.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
szóljon hozzá!