
Fotó: Maros megye tanácsának sajtóirodája
Romániában minden hét órában meghalt egy újszülött a nem megfelelően felszerelt kórházi osztályok miatt – hangzott el kedden az Élet az újszülötteknek program bemutatásán Marosvásárhelyen. A program részeként most a Maros Megyei Klinikai Kórház újszülöttosztálya kapott jelentős támogatást. Az orvosi eszközök adományozása mellett szakképzéseket is biztosítanak az orvosoknak és asszisztenseknek, hogy hatékonyabban tudjanak segíteni az újszülötteken.
2022. augusztus 09., 14:582022. augusztus 09., 14:58
2022. augusztus 09., 17:302022. augusztus 09., 17:30
Több mint 900 ezer lej értékben orvosi készülékekkel és berendezésekkel szerelte fel a Cristi Vasiliu Egyesület (ACV) a Maros Megyei Klinikai Kórház Újszülött és Intenzív Terápiás Osztályát.
Az eszközök egy részét kedden adták át, meglátogatva a vásárhelyiek által csak régi szülészetnek nevezett egészségügyi intézmény kórtermeit is.
Delia Vasiliu, a Cristi Vasiliu Egyesület elnöke elmondta, hogy a programnak köszönhetően
Fotó: Maros megye tanácsának sajtóirodája
Ez segít nekik, hogy helyesen diagnosztizálják a kis pácienseket. Bővült a kórház felszerelése többek között egy új generátorkészlettel, egy lamináris áramlású asztallal, egy szív-echográffal és más speciális berendezésekkel. De nemcsak a felszerelés lett több és jobb, hanem
Mindeddig két orvos és két asszisztens végzett 160 órás felkészítő képzést, ahol a fejlett lélegeztetési technikákról, a ritka anyagcsere-betegségben szenvedő újszülöttek terápiás kezeléséről, a szívfejlődési rendellenességgel vagy veleszületett emésztési rendellenességgel küszködő újszülöttek ellátásáról tanultak.
Angela Galeța, a Vodafone Románia Alapítvány igazgatója arról beszélt, hogy nagyon fontosnak tartják, hogy a cégek, de a civilek is támogassák az egészségügyi intézményeket, segítve az ott dolgozók munkáját.
– fejtette ki.
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke arról beszélt, hogy minden évben igyekeznek több és több támogatást biztosítani a kórházaknak, de ez soha nem elég. Megköszönte a civil szervezetnek, magáncégnek, hogy ők is támogatják a marosvásárhelyi kórház Újszülött és Intenzív Terápiás Osztályát, és arra biztatta őket, hogy máskor is térjenek vissza. Azt is elmondta, hogy folyamatban van a régi szülészet felújítása és reméli, hogy amikor jövőre visszatérnek a segítők, szebb épületbe jöhetnek.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
szóljon hozzá!