
Fotó: Pixabay
Fagyosan indult a hét Székelyföld egyes részein, Gyergyóalfaluban és Maroshévízen is 0 fok alá esett hétfőre virradóan a levegő hőmérséklete.
2024. május 13., 12:302024. május 13., 12:30
A lakott települések sorában Maroshévízen volt a leghidegebb, mínusz 1,5 Celsius-fok, de Gyergyóalfaluban is fagypont alá, –0,9 fokig süllyedt a hőmérséklet hétfőre virradóan.
Csíkszeredában éppen hogy nem fagyott (0,1 Celsius-fok), Székelyudvarhelyen már 4,1 fok volt, Sepsiszentgyörgyön 4,9, Marosvásárhelyen pedig 6 Celsius-fok – tette közzé a hivatalos adatokat az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Ami a rövidtávú előrejelzést illeti, holnap is lehet enyhe fagyra számítani: mínusz 1 és plusz 8 fok között alakulnak kedden a legalacsonyabb értékek a meteorológiai szolgálat prognózisa szerint, majd fokozatosan enyhülnek a hajnalok, szerdán már 0–9 Celsius-fok közötti minimumok várhatók. Napközben kedden és szerdán is hasonló felmelegedésre, 13–22, illetve 14–22 fokra lehet számítani.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
Elhunyt Balázs Péter Kossuth-díjas színművész, a szolnoki Szigligeti Színház korábbi igazgatója – közölte az intézmény közösségi oldalán szerdán.
Idén októberben is negatív volt a természetes szaporulat Romániában (-7081 fő), a halálozások száma az 1,5-szöröse volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán az AUR beadványát és alkotmányosnak ítélte a második deficitcsökkentő csomag részét képező adóügyi intézkedésekre vonatkozó törvénytervezetet, amely egyebek mellett a helyi adók emelését is előírja.
Az ukrajnai konfliktus kezdete óta 4534 ukrán állampolgár kért menedékjogot a román államtól.
Majdnem tízmillió lej összértékben igényeltek fűtéstámogatást a fával fűtő, alacsony jövedelemből élők Hargita megyében. A fűtéspótlékot igénylők száma csökken a múlt évhez képest, de ennek az oka még nem teljesen ismert.
Nicușor Dan államelnök kedden kijelentette, hogy Románia jelentős összegeket fog beruházni a védelembe, de nem egyszerű felvásárlóként.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
szóljon hozzá!