Hirdetés
Hirdetés

És akkor kampány után jöjjön egy kis Azahriah

Második csíkszéki koncertjére készül Baukó Attila, azaz Azahriah. Néhány éve Csíkszentsimonban is fellépett az Artisjus-díjas énekes •  Fotó: Pinti Attila

Második csíkszéki koncertjére készül Baukó Attila, azaz Azahriah. Néhány éve Csíkszentsimonban is fellépett az Artisjus-díjas énekes

Fotó: Pinti Attila

„Vészesen közeleg” Azahriah csíkszeredai koncertje. A magyarországi énekes-dalszerzővel kötött szerződésben 75 perces műsoridőt rögzítettek – és a ráadást. A tudnivalókról Boér-Markó Orsolyát, a NyárOn Szereda fesztivál főszervezőjét kérdeztük.

Kozán István

2024. június 11., 13:012024. június 11., 13:01

– Azahriah előadó június 22-i koncertjére készülnek, másfél hét múlva több ezer rajongót várnak a hargitai megyeszékhelyre. Hogy állnak a jegyértékesítéssel?

– Magunkhoz képest jól. A korábbi évek tapasztalataira, illetve más fesztiválok gyakorlatára alapozva 10–15 százalék körülire tehető azok száma, akik megfontoltan amellett döntenek, hogy előzetesen beszerzik a belépőjegyüket, bérletüket. A NyárON Szereda fesztivál idei kiadása kapcsán is ez a tendencia érvényesül.

A legtöbben utolsó pillanatra hagyják a jegyvásárlást, ez viszont egyik fél számára sem igazán előnyös.

Az elővételes jegyvásárlás ugyanis számos előnnyel jár a látogatók számára. Az egyik legfontosabb, hogy online a napijegyek olcsóbban vásárolhatók meg. Az eseményhez közeledve további „jegyár-fordulókra” kell számítani. Például a szombati napijegyet a helyszínen már csak 225 lejért lehet beszerezni. A megtakarítás mellett az is fontos érv az elővételes jegyvásárlás mellett, hogy elkerülhetővé válik a koncertek napján a bejutásnál a hosszú sorban állás. Itt hangsúlyoznám azt is, hogy az erkélyes kialakítású, külön mosdóval, bárral és büfével rendelkező VIP szektorba való belépést biztosító jegyek kizárólag online elérhetők.

– Nyilván az elővétel azért jó, mert a szervezők tudják, hogy mire számíthatnak.

– Pontosan. Számunkra, szervezők számára is az elővételes jegyvásárlás az előnyös, több okból is. Először is, pontosabban tudjuk tervezni a szükséges erőforrásokat, beleértve a személyzetet és a biztonsági intézkedéseket, ami javítja a rendezvény színvonalát és a látogatók élményét. Másodsorban csökkenti a helyszíni beléptetés során felmerülő logisztikai problémákat, ami gördülékenyebb és gyorsabb bejutást tesz lehetővé a résztvevők számára. Az élvezetesebb („lökdösődés-mentesen átveszem a karszalagom”) és gördülékenyebb („lesz időm venni egy sört, mielőtt a színpadhoz megyek”) fesztiválélmény érdekében mindenkit arra biztatunk, éljenek az előzetes jegyvásárlás lehetőségével.

Hirdetés

– A jegyigénylések alapján honnan fognak a legtöbben érkezni?

– Köztudott már, hogy Azahriah idén Erdélyben csak egy fellépést vállalt. Ezért a rajongói Erdély minden szegletéből megragadják az alkalmat, hogy nálunk, Csíkszeredában találkozzanak kedvencükkel.

Érkeznek fesztiválozók a NyárON Szeredára a Partiumból, Kolozsvárról, Marosvásárhelyről, Brassóból és azok környékéről, Székelyföld minden részéről.

De természetesen legtöbben mégis Hargita megyéből érkeznek, ezt támasztják alá a Facebook-eléréseink is.

– Hány rajongóra számítanak?

– Minél többre, azonban korlátozott a tér befogadóképessége. A hatóságok becslése szerint a területen 20 ezer látogató fér el. A helyszínen éppen ebből kifolyólag csak limitált számú jegy lesz elérhető.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

– Beszéljünk keveset a koncert helyszínéről, illetve arra is térjünk ki, hogy mit javasolnak az autókkal érkezőknek a parkolás tekintetében.

– A III. NyárON Szereda fesztivál koncertjei két helyszínen zajlanak:

a Publik színpadot a Vákár Lajos Műjégpályán állítjuk fel, míg a NyárON City színpadot a Csíki Csobbanó mögötti, szintén a Vákár Lajos Műjégpályához tartozó gyorskorcsolya-pályán.

A Várkertről idén sajnos le kellett mondanunk, hiszen ott most régészeti ásatások zajlanak. Ami a parkolást illeti: a város különböző pontjain parkolóövezeteket jelölünk ki a NyárON Szereda fesztiválra érkezőknek. A Baromtér utca és a vasúti sínek által közrezárt területen 650 autó számára biztosítunk helyet. A Hargita utcában a városbejárattól a Rompetrol benzinkútig az út két oldalán 200, míg a Heineken Románia sörgyár telephelye melletti területen közel 800 autó állomásozhat. Emellett a Brassói úton a Mida autókereskedés és a vonatállomás közötti szakaszon is parkolhat majd több mint 600 autó. Mindezzel együtt mi azt javasoljuk a NyárON Szeredára távolabbról érkezőknek, hogy ha egy mód van rá, a tömegközlekedési opciókat válasszák.

– A szerződés alapján a magyarországi előadó rajongói milyen időtartamú koncertre számíthatnak?

– A szerződésben 75 perces műsoridőt rögzítettünk és a ráadást.

– Ha beavathat a szerződéskötés és az azt megelőző időszak részleteibe, kérem, áruljon el néhány olyan érdekességet a rajongók számára, amelyre nem vonatkozik titoktartási megállapodás.

– Aki kíváncsi, hamar megöregszik. De hogy mégis választ adjak a kérdésre: ami azt illeti, számunkra is meglepő, hogy mennyire szakszerűen jár el velünk a stáb, annak ellenére, hogy mekkora népszerűségnek örvendenek, teljesen emberi a magatartásuk. Azt gondolom, hogy a felhajtás mögött igazi professzionalizmus van, ezért is lehetnek olyan sikeresek. Ami meg a titkokat illeti, ki kell várni a koncertet. Annyit megsúgok: kirobbanó lesz!

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 08., szombat

Baka András elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre

Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

Baka András elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre
Hirdetés
2026. augusztus 08., szombat

Románia irányából érkező ukrán csalidrón robbant fel Bulgáriában – frissítve

Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.

Románia irányából érkező ukrán csalidrón robbant fel Bulgáriában – frissítve
2026. augusztus 08., szombat

Vaddisznó szaladt le a budapesti metróba, felszállt az egyik kocsira, majd kilőtték – videóval

Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.

Vaddisznó szaladt le a budapesti metróba, felszállt az egyik kocsira, majd kilőtték – videóval
2026. augusztus 08., szombat

Hétvégén is folytatódik a gázolaj árának csökkenése

A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.

Hétvégén is folytatódik a gázolaj árának csökkenése
Hirdetés
2026. augusztus 08., szombat

Megvan, kit jelöl köztársasági elnöknek a Tisza Párt

Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.

Megvan, kit jelöl köztársasági elnöknek a Tisza Párt
2026. augusztus 08., szombat

Uszályokat süllyesztenek a Dunába a csernavodai atomerőmű üzemben tartása érdekében – videóval

Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.

Uszályokat süllyesztenek a Dunába a csernavodai atomerőmű üzemben tartása érdekében – videóval
2026. augusztus 08., szombat

Nicușor Dan: prioritásként kell kezelni az euró bevezetését

A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.

Nicușor Dan: prioritásként kell kezelni az euró bevezetését
Hirdetés
2026. augusztus 08., szombat

Viharos nap elé nézünk Székelyföldön

Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.

Viharos nap elé nézünk Székelyföldön
Viharos nap elé nézünk Székelyföldön
2026. augusztus 08., szombat

Viharos nap elé nézünk Székelyföldön

2026. augusztus 08., szombat

Már több mint száz településen kellett vízkorlátozást bevezetni országszerte

Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.

Már több mint száz településen kellett vízkorlátozást bevezetni országszerte
2026. augusztus 07., péntek

A közvilágításon spórol a sepsiszentgyörgyi önkormányzat

Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.

A közvilágításon spórol a sepsiszentgyörgyi önkormányzat
Hirdetés