
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
Konstanca megyében is működik márciustól az e-Sigurnak nevezett közúti ellenőrző- és bírásgolórendszer – adta hírül a megyei rendőr-főkapitányság.
2025. március 04., 10:262025. március 04., 10:26
Az e-Sigur rendszer lényege, hogy a közlekedési útvonalakon elhelyezett, állványokra szerelt radarkészülékek rögzítik a megfigyelt területen zajló közlekedési tevékenységet, beleértve a megengedett sebességhatárt túllépő járműveket. A sebességmérő kamerákat Konstanca megye nagy forgalmú, balesetveszélyes útjain helyezték el.
A szabálysértési jegyzőkönyvet ezek után elküldik a sofőr otthoni címére, tehát gyakorlatilag meg sem állítják az autót a forgalomban. Mindez jelentős előrelépésnek számít a közutak biztonságának növelése érdekében Konstanca megyében – áll még a rendőr-főkapitányság közleményében.
2025 elején üzemelték be az országban az e-SIGUR közúti ellenőrző- és bírságolórendszer első elemeit:
a magyar–román határtól Bukarest felé vezető A1-es,
a fővárost a Fekete-tenger partjával összekötő A2-es autópályán,
illetve a Bukarestet a moldvai országrésszel összekötő 2-es főút Vrancea megyei szakaszán.
„A gyorshajtókat nem állítják már meg a rendőrök. A kihelyezett sebességmérők felvételei bekerülnek az integrált közúti forgalomfigyelő rendszerbe, majd a jármű tulajdonosának azonosítása és értesítése nyomán megbírságolják a járművezetőt” – magyarázta korábban Bogdan Oproiu, a közlekedésrendészet parancsnokhelyettese.
Sőt, már meg is voltak januárban az első traffipaxos büntetések, a hónap közepén 104 kilométeres óránkénti sebességgel haladt a 2-es országúton egy személygépkocsi. A jármű 50 éves, focșani-i illetőségű sofőrjét 1822,5 lejre bírságolták, és 90 napra felfüggesztették a jogosítványát.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
szóljon hozzá!