
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Erőszak és fenyegetés miatt őrizetbe vettek egy férfit, egy másik ellen ittas vezetés miatt eljárást indítottak, egy harmadikat pedig lopással gyanúsítanak Maros megyében.
2021. április 06., 17:432021. április 06., 17:43
2021. április 06., 17:442021. április 06., 17:44
A mezőbándi rendőrök huszonnégy órás őrizetbe vettek családon belüli erőszak és fenyegetés gyanúja miatt egy 60 éves, mezősályi férfit. A Maros megyei rendőrség sajtószóvivőjének tájékoztatása szerint a gyanúsított hétfőn behatolt egy nő lakásába, ahol fenyegetőzött.
A dicsőszentmártoni rendőrség hétfőn Ádámoson egy gépkocsivezetőt igazoltatott, és kiderült, hogy a 45 éves, buzăui férfi ittasan vezetett, leheletében 0,63 mg/l alkoholt mutatott ki a műszer. A sofőrt egy egészségügyi intézménybe kísérték, hogy biológiai mintát vegyenek a véralkoholszint megállapítása érdekében. Az ügyben eljárást indítottak.
A segesvári 10. számú vidéki rendőrőrsöt arról értesítették, hogy április 3–5. között körülbelül 9000 lej értékben több elektromos eszközt loptak el egy apoldi épületből. Hétfőn azonosították a feltételezett tettest, a bűncselekmény elkövetésével egy 44 éves, apoldi férfit gyanúsítanak. Az eltulajdonított javakat visszaszerezték, a nyomozást folytatják.
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
Felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy 32 éves, Brassó megyei férfi, akit a rendőrök Gyergyóholló térségében állítottak meg. Az ellenőrzés során kiderült, hogy nem rendelkezett érvényes vezetői engedéllyel, ezért bűnügyi eljárás indult ellene.
Mintegy 40 banival csökkent a gázolaj literenkénti ára szerdán, egyelőre az OMV és a Petrom-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdai előrejelzése szerint csütörtök reggeltől szombat estig a szél erősödése és jelentősebb mennyiségű csapadék várható az ország nagy részén, hegyvidéken havazásra is számítani lehet.
Az ukrán-román védelmi együttműködés lehetőségeiről, főként harci drónok közös fejlesztéséről és gyártásáról tárgyalt Radu Miruță védelmi miniszter kedden a hivatalában Szerhij Bojev ukrán védelmi miniszterhelyettessel.
Oana Țoiu külügyminiszter Kijevben, az uniós külügyminiszterek informális tanácskozásán megerősítette, hogy Románia továbbra is támogatni fogja Ukrajnát – tájékoztatta az Agerprest kedden a külügyminisztérium.
A kormány kedden sürgősségi rendelettel június 30-áig meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását – közölte a kormányszóvivő.
szóljon hozzá!