
Borongós, igazi őszies lesz az időjárás a hétvégén. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Frissítették pénteken a meteorológusok a csütörtökön kibocsátott, jelentős mennyiségű csapadékra, fokozott légköri instabilitásra és erős szélre figyelmeztető előrejelzést, amely az ország egész területét érinti.
2021. szeptember 17., 11:052021. szeptember 17., 11:05
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint pénteken délelőtt 10 órától szombat délelőtt 10 óráig esni fog az északnyugati országrészben. A középső, délnyugati és helyenként a többi régióban is fokozott légköri instabilitással terhelt időszakok várhatók péntek délután és a szombatra virradó éjszaka – ismerteti az Agerpres.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15-20, helyenként pedig – főként az Erdélyi-szigethegység vidékén és a Keleti-Kárpátok északi részében – a 30-40 litert is négyzetméterenként.
Az ország nagy részében a szél időnként felerősödik, sebessége elérheti az 45-55 km/h-t, hegyvidéken meghaladhatja a 70 km/h-t.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!