
Borongós, igazi őszies lesz az időjárás a hétvégén. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Frissítették pénteken a meteorológusok a csütörtökön kibocsátott, jelentős mennyiségű csapadékra, fokozott légköri instabilitásra és erős szélre figyelmeztető előrejelzést, amely az ország egész területét érinti.
2021. szeptember 17., 11:052021. szeptember 17., 11:05
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint pénteken délelőtt 10 órától szombat délelőtt 10 óráig esni fog az északnyugati országrészben. A középső, délnyugati és helyenként a többi régióban is fokozott légköri instabilitással terhelt időszakok várhatók péntek délután és a szombatra virradó éjszaka – ismerteti az Agerpres.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15-20, helyenként pedig – főként az Erdélyi-szigethegység vidékén és a Keleti-Kárpátok északi részében – a 30-40 litert is négyzetméterenként.
Az ország nagy részében a szél időnként felerősödik, sebessége elérheti az 45-55 km/h-t, hegyvidéken meghaladhatja a 70 km/h-t.
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
szóljon hozzá!