
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Kampányzáró sajtótájékoztatót tartott csütörtökön az RMDSZ Gyergyószentmiklóson. Az eseményen jelen volt a térség RMDSZ-es polgármesterjelöltjeinek a többsége.
2020. szeptember 24., 13:372020. szeptember 24., 13:37
Köszönetnyilvánítással kezdte mondandóját Barti Tihamér területi elnök, egyben az RMDSZ gyergyószentmiklósi listavezető tanácsosjelöltje, majd rátért arra, hogy erős csapata van a gyergyószéki RMDSZ-nek: többrétű programmal, projekttel álltak elő a dolgozni akaró jelöltjeik.
Hozzátette, két részre lehet osztani a polgármesterjelöltek kampányát. Egyfelől vannak azok a települések, ahol nincs kihívója a polgármesterjelölteknek, ami azt jelenti, hogy bizalommal előlegezte meg a többi párt a jelenleg funkcióban lévő polgármestereket. Ellenben vannak olyan térségek, mint Gyergyószentmiklós, Gyergyószárhegy, Gyergyóújfalu, Gyergyócsomafalva és Borszék, ahol kihívóik vannak, vagy épp az RMDSZ-színekben indulók az ellenjelöltek.
A sajtótájékoztatón egyedüli megszólalóként Barti elmondta, nagy kihívás számukra, hogy minél több embert meggyőzzenek a választási részvételről, hiszen nemcsak polgármesterre, hanem a helyi tanácsosokra, illetve a megyei tanácselnök és a megyei önkormányzati képviselőkre is szavazni kell vasárnap. Mint mondta, az utóbbi esetében sem mindegy, hogy a gyergyói csapat milyen mértékben lesz jelen a megyei önkormányzatban. A területi elnök végezetül kifejtette, az elmúlt években megmutatták, hogy tudnak csapatban dolgozni és úgy gondolják, hogy az elkövetkező években erre rá kell erősítsenek, hogy helyi, megyei, parlamenti és akár brüsszeli szinten, az RMDSZ lobbiját használva Gyergyószékért tudjanak dolgozni.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.
Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.
Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.
A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.
szóljon hozzá!