
Fotó: Rab Zoltán
A harminckét elektromos autóbuszból, amely idén novemberig kell megérkezzen Marosvásárhelyre, begurult az első, amelyet meg is néztünk a Marosvásárhelyi Közszállítási Vállalat székhelyén. Portik Vilmos alpolgármestertől, aki többek között a tömegközlekedésért is felel, megtudtuk, hogy mire számíthatunk az elkövetkező hetekben, hónapokban.
2022. augusztus 04., 08:452022. augusztus 04., 08:45
2022. augusztus 04., 09:262022. augusztus 04., 09:26
A hét elején hozták el az első Solaris elektromos autóbuszt, amely 12 méter hosszú és 50-60 személy utazhat rajta egyszerre. Novemberig 32 ilyen járművet fog kapni Marosvásárhely, uniós pénzalapokból.
Mint Portik Vilmos alpolgármestertől megtudtuk, egy 112 millió lejes támogatásról van szó, amely
Fotó: Rab Zoltán
Már vannak töltőállomások Marosvásárhelyen, jelenleg a tömegközlekedési vállalat udvarát alakítják át, hogy ezeket felszerelhessék újabb töltőállomásokkal, majd üzembe helyezhessék azokat. A gyorstöltő-állomások az autóbusz végállomásoknál kapnak majd helyet.
– részletezte Portik Vilmos.
Fotó: Rab Zoltán
Megkérdeztük az alpolgármestertől, hogy lesz-e elég buszsofőr, hiszen nemcsak ez a 32 elektromos tömegközlekedési jármű érkezik, hanem lesznek más pályázatból szintén elektromos és hibrid buszok is. Portik Vilmos elmondta, hogy
ide tartoznak azok is, amelyeket az elmúlt években vásároltak pályázati alapból vagy önerőből.
Egyelőre nincs sofőrhiány, folyamatosan hirdetik meg az állásokat, és a visszajelzésekből úgy látszik, hogy lesz elegendő jelentkező.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!