
Az ornitológus szerint napokon belül megérkeznek a nagyobb gólyacsapatok. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Március közepén ugyan már megjelent az első fehér gólya Homoródszentpálon, néhány napon belül azonban nagyobb csapatokban is visszatérnek vidékünkre – tudtuk meg Szabó József székelyudvarhelyi ornitológustól.
2017. március 21., 19:522017. március 21., 19:52
2017. március 21., 20:082017. március 21., 20:08
Kedden már a Facebookon is jelezte néhány városlakó, hogy Udvarhely határában is láttak gólyát sétálni, ez azonban az ornitológus szerint átvonuló madár is lehet, nem biztos, hogy a városban fészkel.
Udvarhelyszéken hozzávetőleg száz gólyafészek van, a párok többsége a homorodszentpáli mocsaras területeken él, mivel ott található a leggazdagabb élelemforrásuk.
Az ornitológus szerint vannak évek, amikor akár harminc gólyapár is él a tavak környékén. Úgy tudja,
A gólyapár egyébként együtt építi a fészket gallyakból, ide térnek vissza minden tavasszal. Vidékünk költőhelyül szolgál számukra, a szülők felváltva kotlanak, és mindketten táplálják fiókáikat.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
Közzétették a január utolsó, illetve február első hetére vonatkozó friss időjárás-előrejelzést.
Eltűnt egy emberölés miatt elítélt török állampolgár, miután néhány napos eltávozást kapott a bukaresti rahovai börtönből – a rendőrség nagy erőkkel keresi a férfit.
Első-és másofokú (sárga és narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyóra, többek között Hargita és Kovászna megyében is.
Több ittas járművezetőt és egy jogosítvány nélkül közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök az elmúlt hétvégén Hargita megyében.
A csenei Mario Berinde meggyilkolásának ügyében gyanúsított és előzetes letartóztatásba helyezett két kiskorú tavaly decemberben, karácsony előtt bántalmazott egy másik csenei fiatalt is, egy 18 éves fiút – közölte hétfőn a Temes megyei rendőrség.
Egy tizennégy éves lány vesztette életét hétfőn reggel fél kilenc körül a Brassó megyei Almásmezőnél (Poiana Mărului) bekövetkezett balesetben. A sofőr és még négy kiskorú is megsérült.
Az elmúlt 24 órában országosan több mint száz alkalommal riasztották a hegyimentőket, Hargita és Maros megyében is szükség volt a beavatkozásukra – derül ki az országos hegyimentő-szolgálat összesítéséből.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki hétfőn jelentős mennyiségű csapadékra a Bánság déli, Olténia és Munténia északi felére.
Jegesre fagyott járdák és csúszós felületek nehezítették a közlekedést hétfő délelőtt Csíkszereda utcáin, ahol mínusz 5 Celsius-fokot mértek, miközben Székelyföld más térségeiben jóval enyhébb volt az idő.
szóljon hozzá!