
Nincs felső korhatár. Júliustól lehet iratkozni a szentegyházi tanintézmény csökkentett látogatású esti tagozatára
Fotó: Gábor Áron Szakközépiskola/Szentegyháza
Minden évben indítana csökkentett látogatású esti tagozatos osztályt a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola, ha engedélyt kapnak rá, hiszen egyre több az érdeklődő, főleg amióta több munkahelyen kérnek igazolást a középiskolai tanulmányokról vagy az érettségiről. Hargita megyében egyedüliként a szentegyházi tanintézményben van lehetőség magyar tannyelvű csökkentett látogatásra esti tagozaton, ahol nincs korhatár, hiszen az érettségi oklevelet sosem késő megszerezni.
2020. május 25., 18:012020. május 25., 18:01
2020. május 25., 18:092020. május 25., 18:09
A tanévszerkezet megfelel a nappali oktatásénak, tehát szeptembertől júniusig tart, az óraszám ellenben jóval kevesebb a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola esti tagozatán, amely azért népszerű, mert egész Hargita megyében ez az intézmény kínál egyedül csökkentett látogatású esti tagozatos osztályt magyar tannyelven. Máshol a tanulóknak be kell járniuk naponta a munka után,
és a diákok előre megkapják az órarendet, hogy ehhez tudják igazítani a munkájukat, napirendjüket – magyarázta megkeresésünkre Tankó Csilla, a tanintézmény igazgatója.
„Sokan jönnek a környező falvakból, de a Gyimesekből, Székelyudvarhelyről, Csíkszeredából, sőt már Kovászna megyéből is voltak jelentkezők, de nem mindenkihez jut el a közösségi oldalon meghirdetett plakátunk, pedig biztosan több mindenkit érdekel ez a lehetőség. 2017-ben, amikor iskolaigazgató lettem, az volt a gyakorlat, hogy minden második évben indult ilyen osztály az iskolánkban, mert akkorra gyűlt össze annyi érdeklődő. Most meglepődtünk, ugyanis
– tette hozzá az intézmény vezetője. Ezért a jelentkezőkre való tekintettel úgy határoztak, hogy minden évben indítanának osztályt, ha engedélyt kapnak rá a tanfelügyelőségtől. Van aki leérettségizik, van akinek elég a középiskolai tanulmányokat igazoló diploma is,
– számolt be róla Tankó Csilla.
Azoknak, akik korábban elvégezték a hároméves szakiskolát, nem kell kilencedikbe iratkozniuk, hanem ők a tizenegyedik osztályhoz csatlakoznak, és a nappali tagozatosokkal együtt érettségizhetnek. Júliusban kezdődik az iratkozás, de már sokan érdeklődtek idáig is – tudtuk meg. Az iskola igazgatósága további információkkal a 0266–246897-es telefonszámon szolgál.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
1 hozzászólás