
Bojtor Attila György vágya, hogy segítsen az embereknek Istennel együtt boldogabbnak lenni
Fotó: Gegő Imre
A csíkszeredai Szent Ágoston-plébániatemplomban mutatta be első ünnepélyes szentmiséjét vasárnap Bojtor Attila György, akit június 29-én Jakubinyi György érsek szentelt áldozópappá Gyulafehérváron. Az ünnepi szentmise után beszélgettünk a fiatal lelkipásztorral, aki augusztus elsejétől a kolozsvári Szent Mihály-plébánián kezdi papi szolgálatát.
2017. július 11., 10:242017. július 11., 10:24
2017. július 11., 10:292017. július 11., 10:29
Az első szentmise nagyon felemelő élmény volt számára – mondta el. Érzelmileg is meghatotta az esemény, elsősorban maga a cselekmény miatt, amit végeztek, ugyanakkor az is, hogy annyi ismerőse összegyűlt, és ott láthatta őket, együtt ünnepelhettek. A szentmisén Oláh Zoltán, a papnevelő intézet szentírástanára mondott szentbeszédet, és azért választotta őt az újmisés, mert nagyon sokat tanult tőle az elmúlt években.
Azt is megjegyezte, annak ellenére, hogy hét évig tartott a képzés, az igazi munka csak most kezdődik. „Most kell az emberekért odaadnom magam, ami egy megfoghatatlan mondat, de minden helyzetben meg kell találni, hogy mit jelent. Tudom, hogy nem lesz könnyű, kihívásokkal és szenvedéssel is fog járni, de
Azzal kapcsolatban, hogy Kolozsvárra helyezték ki, elismerte, meglepődött a döntésen, de nagy ajándékként tekint erre, hiszen a kincses városban járt egyetemre, sok embert ismer ott.
Fotó: Gegő Imre
Papi jelmondata Szent Pál apostoltól származik: az erő a gyöngeségben lesz teljessé (2Kor 12,9). Az áldozópap elmondása szerint amiatt választotta ezt a gondolatot, mert ez számára összefoglalja az ember és az Isten kapcsolatának egyik legfontosabb elemét: azt, hogy az ember Isten által működik, még akkor is, ha az ember gyenge, elégtelen. Isten azt is fel tudja használni bennünk a jóra, ami emberi szemmel nézve nem jó – magyarázta.
Érdeklődésünkre azt is kifejtette, esetében hosszabb folyamat volt, amire elköteleződött a papi hivatás mellett. „Gimnazista koromban jutott először eszembe, hogy pap legyek. Akkor mélyült el a vallásosságom, akkor kezdtem igazán gyakorló vallásos életet élni” – fejtegette. Megjegyezte ugyanakkor, noha a gondolat már akkor megfordult a fejében, de az érettségikor mégsem érezte úgy, hogy kész lenne rá. Úgy vélte, szüksége van még időre, hogy megfontolja, pap legyen-e vagy sem.
Fotó: Gegő Imre
Kérdésünkre, hogy kik támogatták leginkább döntésében, kik voltak legnagyobb hatással rá, azt válaszolta, hogy az az egyetemista vallásos ifjúsági közösség, ahová Kolozsváron járt, és az a pap, aki velük foglalkozott.
Azok számára, akik érzik magukban az Istennek szentelt életre való hívást, azt tanácsolja, hogy soha ne hagyják abba keresni az Istent, még akkor sem, ha úgy érzik, megtalálnak, felismernek belőle valamit.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!