
Bojtor Attila György vágya, hogy segítsen az embereknek Istennel együtt boldogabbnak lenni
Fotó: Gegő Imre
A csíkszeredai Szent Ágoston-plébániatemplomban mutatta be első ünnepélyes szentmiséjét vasárnap Bojtor Attila György, akit június 29-én Jakubinyi György érsek szentelt áldozópappá Gyulafehérváron. Az ünnepi szentmise után beszélgettünk a fiatal lelkipásztorral, aki augusztus elsejétől a kolozsvári Szent Mihály-plébánián kezdi papi szolgálatát.
2017. július 11., 10:242017. július 11., 10:24
2017. július 11., 10:292017. július 11., 10:29
Az első szentmise nagyon felemelő élmény volt számára – mondta el. Érzelmileg is meghatotta az esemény, elsősorban maga a cselekmény miatt, amit végeztek, ugyanakkor az is, hogy annyi ismerőse összegyűlt, és ott láthatta őket, együtt ünnepelhettek. A szentmisén Oláh Zoltán, a papnevelő intézet szentírástanára mondott szentbeszédet, és azért választotta őt az újmisés, mert nagyon sokat tanult tőle az elmúlt években.
Azt is megjegyezte, annak ellenére, hogy hét évig tartott a képzés, az igazi munka csak most kezdődik. „Most kell az emberekért odaadnom magam, ami egy megfoghatatlan mondat, de minden helyzetben meg kell találni, hogy mit jelent. Tudom, hogy nem lesz könnyű, kihívásokkal és szenvedéssel is fog járni, de
Azzal kapcsolatban, hogy Kolozsvárra helyezték ki, elismerte, meglepődött a döntésen, de nagy ajándékként tekint erre, hiszen a kincses városban járt egyetemre, sok embert ismer ott.
Fotó: Gegő Imre
Papi jelmondata Szent Pál apostoltól származik: az erő a gyöngeségben lesz teljessé (2Kor 12,9). Az áldozópap elmondása szerint amiatt választotta ezt a gondolatot, mert ez számára összefoglalja az ember és az Isten kapcsolatának egyik legfontosabb elemét: azt, hogy az ember Isten által működik, még akkor is, ha az ember gyenge, elégtelen. Isten azt is fel tudja használni bennünk a jóra, ami emberi szemmel nézve nem jó – magyarázta.
Érdeklődésünkre azt is kifejtette, esetében hosszabb folyamat volt, amire elköteleződött a papi hivatás mellett. „Gimnazista koromban jutott először eszembe, hogy pap legyek. Akkor mélyült el a vallásosságom, akkor kezdtem igazán gyakorló vallásos életet élni” – fejtegette. Megjegyezte ugyanakkor, noha a gondolat már akkor megfordult a fejében, de az érettségikor mégsem érezte úgy, hogy kész lenne rá. Úgy vélte, szüksége van még időre, hogy megfontolja, pap legyen-e vagy sem.
Fotó: Gegő Imre
Kérdésünkre, hogy kik támogatták leginkább döntésében, kik voltak legnagyobb hatással rá, azt válaszolta, hogy az az egyetemista vallásos ifjúsági közösség, ahová Kolozsváron járt, és az a pap, aki velük foglalkozott.
Azok számára, akik érzik magukban az Istennek szentelt életre való hívást, azt tanácsolja, hogy soha ne hagyják abba keresni az Istent, még akkor sem, ha úgy érzik, megtalálnak, felismernek belőle valamit.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
szóljon hozzá!